חנן מור מכרה דירות בכ-80 מיליון שקל ברבעון: פי 2.5 בהשוואה לתקופה המקבילה

הרווח הנקי של חברת הנדל"ן ברבעון הסתכם בכ-3 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 733 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד ■ יו"ר חנן מור: "צופים שמגמת הצמיחה תימשך גם ברבעונים הבאים הודות לקצב המסירות"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הגאות בענף הנדל"ן ממשיכה לבוא לידי ביטוי בדו"חות של החברות הישראליות. היום (א') דיווחה חברת חנן מור, חברת הנדל"ן הנושאת את שמו של בעל השליטה (77.75%), כי במהלך שלושת החודשים הראשונים של 2015 מכרה 73 יחידות דיור בסכום של 79 מיליון שקל; וזאת בהשוואה ל-26 יחידות דיור בסכום של כ-32 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2014 – זינוק של פי 2.5.

בדומה שלאר חברות הנדל"ן, חנן מור – שנסחרת לפי שווי שוק של כ-84 מיליון שקל - מכירה בהכנסות רק בעת מסירת הדירות ללקוחות, וזאת בהתאם לכללי החשבונאות (IFRS). במהלך הרבעון הראשון מסרה החברה 31 יחידות דיור, בהשוואה ל-38 יחידות דיור בתקופה מקבילה אשתקד. כתוצאה מכך, סך ההכנסות של החברה קטן בכ-23% ל-40 מיליון שקל.

למרות הירידה בהכנסות, הרווח הגולמי של חנן מור גדל בכ-6% ל-8.7 מיליון שקל. הסביה לגידול ברווח הגולמי למרות הירידה בהכנסות היתה תמהיל הדירות שנמסרו, כלומר - החברה מכרה דירות שהיו יותר רווחיות עבורה. על רקע הגידול ברווח הגולמי, גם הרווחיות הגולמית של החברה צמחה מ-15.5% ברבעון המקביל ב-2014 ל-22% ברבעון הנוכחי.

חנן מור
חנן מור צילום: עופר וקנין

במהלך הרבעון, הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה גדלו בכ-17% לכ-3.1 מיליון שקל. העלייה בהוצאות נבעה, לפי החברה, בעיקר מסעיפי שכר ושירותים מקצועיים. גם הוצאות המכירה והשיווק הסתכמו בכ-654 אלף שקל, עלייה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל, שנבעה מהגדלת כמות הפרויקטים בשיווק – ובהם כפר תבור וחריש.

בשורה התחתונה, חנן מור סיימה את הרבעון ברווח נקי של כ-3 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 733 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של פי ארבה. את הרבעון הראשון סיימה החברה עם בעודף של 14 מיליון שקל בתזרים מפעילות שוטפת (בהשוואה לגירעון של 29 מיליון שקל ברבעון המקביל), וגייסה כ-45 מיליון שקל באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה. כחלק ממדיניותה החליטה חנן מור על חלוקת דיווידנד שנתי בהיקף של 25% מהרווח הנקי לדו"חות השנה הקודמת. בהתאם לכך, חילקה החברה ברבעון הראשון מיליון שקל וצפויה לחלק בחודש הבא עוד כ-1.2 מיליון שקל.

לפני כחודש הרחיבה חנן מור את פעילותה בעיר חריש, שבה כבר שיווקה 270 יחידות דיור. זאת, לאחר שהחברה רכשה את חלקם של קרן JTLV, חברת יהודה רחמים וחברת זלמן בראשי, במרכז מסחרי שייבנה בעיר בתמורה לכ-22 מיליון שקל. לאחר העסקה מחזיקה חנן מור בכלל הזכויות לשני מרכזים מסחריים בחריש, שיוקמו על שטח כולל של 15.5 אלף מ"ר. העסקה שנחתמה ביטלה הסכם שותפות קודם, שנחתם עם JTLV, יהודה רחמים וזלמן בראשי.

בהתייחסו לדו"חות הכספיים מסר היו"ר, חנן מור: "אנו גאים לדווח על עוד רבעון חזק אשר במהלכו אף זכינו בפרויקט נוסף בעיר מודיעין, שעתיד לכלול 92 יח"ד ועוד כ-2,000 מ"ר שטחי מסחר. זכייה זו משתלבת היטב באסטרטגיה של החברה לפתח פעילות בתחום מרכזי מסחר שכונתיים. כעת, אנו מחזיקים בשטחי מסחר לפיתוח בערים מודיעין אריאל וחריש – שם אנו מחזיקים בשני מרכזי מסחר גדולים, ובשדרת חנויות אותה התחלנו למכור לציבור הרחב. אנו צופים שמגמת הצמיחה תימשך גם ברבעונים הקרובים הודות לקצב המסירות שאנו חווים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker