הרווח של שיכון ובינוי זינק ב-56.4% לעומת הרבעון המקביל

החברה רשמה הכנסות של 1.4 מיליארד שקל - ירידה של כ-5% לעומת הרבעון המקביל

מיכאל רוכוורגר

חברת שיכון ובינוי פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2015 ובהן היא הציגה הכנסות של 1.4 מיליארד שקל - ירידה של כ-5% לעומת הרבעון המקביל ב-2013. ירידה זו נבעה בעיקר מסיום בניית פרויקטים בשנה שעברה, כמו מרכז ההדרכה של המשטרה וכן פרויקט היכל המשפט בתל אביב, וכן בשל ירידה בהכנסות הרבעוניות של מגזרי תשתיות והבניה כשהכנסות של חברה הבת SBI בחו"ל ירדו בעיקר בשל סיום עבודות באוגנדה והאטת קצב העבודות בניגריה על רקע הבחירות שנערכו שם במארס האחרון.

הרווח התפעולי של שיכון ובינוי הסתכם ב-270 מיליון שקל, עלייה של 100% לעומת התקופה המקבילה. שיפור הרווחיות נובע ממימוש של שני נכסים, מרווח ממכירת מתקן סולארי וכן מהתחזקות הדולר שהביאה לשיפור תוצאות פעילות הקבלנות הבינלאומית של הקבוצה.

פרויקט של שיכון ובינוי בניגריה

הרווח הנקי של שיכון ובינוי הסתכם ב-115.7 מיליון שקל - עלייה של 56.4% לעומת הרבעון המקביל. העלייה נבעה מהשיפור ברווח התפעולי, שקוזזה בעקבות עלייה בהוצאות המימון, בין היתר בעקבות היחלשות היורו.

צבר ההזמנות של הקבוצה הגיע בסוף הרבעון לראשונה לכ-12 מיליארד שקל. מתוך צבר זה, כ-9.2 מיליארד שקל הינו בגין הפעילות בחו"ל. במהלך הרבעון גדל צבר ההזמנות של שיכון ובינוי ב-7.7% לעומת סוף 2014. צבר זה אינו כולל פרויקטים משמעותיים שטרם בוצעה להם סגירה פיננסית כמו פרויקט אשלים, הפרויקטים בטקסס ובקולומביה ופרויקט הרכבת הקלה בתל-אביב בו זכתה החברה לאחר סיום הרבעון.

יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני: "שיכון ובינוי מציגה ברבעון הראשון שיפור ברווח התפעולי והנקי וממשיכה במימוש האסטרטגיה של התרחבות גלובאלית והתמקדות במגה פרויקטים. במהלך הרבעון ולאחריו דיווחנו על זכייה בחוזי ענק בארה"ב ובישראל. חוזים אלו מבטיחים הכנסות עתידיות בשנים הבאות ויביאו לשיא חדש את צבר ההזמנות של הקבוצה”.

מנכ"ל שיכון ובינוי, עפר קוטלר: "אנו ממשיכים ליישם את האסטרטגיה שמנחה אותנו, לפעול בערכים של מצוינות ואיכות ביצוע בלתי מתפשרת. אנו מאמינים שערכים אלו הן מהסיבות המשמעותיות לכך ששיכון ובינוי ממשיכה לזכות במגה פרויקטים כדוגמת הפרויקט לביצוע מנהור ותחנות הרכבת הקלה בתל אביב והקמת כבישי אגרה בקולומביה וטקסס. אנו נמשיך לפעול להרחבת הפעילות העסקית שלנו בארץ ובעולם ולהעמיק אחיזה בשווקים נוספים ומדינות חדשות".

סמנכ"ל הכספים בקבוצת שיכון ובינוי, טל רז: "ברבעון הראשון הראתה שיכון ובינוי כי היא ממשיכה לשמור על איתנותה הפיננסית. צבר העבודות של הקבוצה ופרויקטים משמעותיים נוספים שאינם כלולים עדיין בצבר, מצביעים על כיוון הפעילות בעתיד לבוא ומלמדים על חוסנה. דירקטוריון הקבוצה החליט על חלוקת דיווידנד בהיקף של 50 מיליון שקל".

מניית שיכון ובינוי בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker