הכנסות ביג גדלו ב-25% ל-139 מיליון שקל - בעיקר כתוצאה מרכישת נכסים

חידוש חוזים בדמי שכירות גבוהים יותר תרמו גם הם לגידול בהכנסות ■ הרווח הנקי זינק ב-132% ל-36 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'

ההתרחבות של ביג מרכזי קניות בארה"ב ובישראל באה לידי ביטוי גם בתוצאות שפירסמה החברה הבוקר. הכנסות החברה האפקטיביות (החלק של ביג בהכנסות החברות המאוחדות) גדלו ב-25% והסתכמו בכ-139 מיליון שקל. עיקר הגידול מקורו ברכישת הנכסים כאמור, וכן מהחלפה טבעית של שוכרים וחידוש חוזי שכירות בדמי שכירות גבוהים יותר. ביג, שנשלטת על ידי יהודה ורוני נפתלי, נסחרת בשווי של 2.5 מיליון שקל, והיום מניית החברה נחלשת ב-0.4%.

ה-N.O.I האפקטיבי (הכנסה נטו מהשכרת נכסים והפעלתם) של ביג עלה ב-24% בכ-104.5 מיליון שקל. בסעיף ה-FFO, המבטא את קצב ייצור המזומנים מפעילות שוטפת, רשמה החברה גידול של 11% ברבעון, וה-FFO  הסתכם ב-39 מיליון שקל. הרווח הנקי של ביג, שנשלטת על ידי יהודה ורוני נפתלי, הסתכם ברבעון הראשון ב-35.7 מיליון שקל, גידול של 132%, בעיקר בגלל רכישת ששה נכסים חדשים בארה"ב במהלך 2014, ואחד נוסף ב-2015.

ביג, שמנוהלת על ידי איתן בר זאב, פועלת בעיקר להמשך רכישת נכסים בארה"ב, באמצעות חברה בת, ביג US, שהוקמה ב-2009. ביג מחזיקה ב-80% מהחברה הבת, וקבוצת מגדל מחזיקה ב-20%. במהלך הרבעון דיווחה החברה כי רכשה 59.2% מהזכויות במרכז המסחרי רג'נסי קורט (Regency Court) באומהה שבנברסקה. שווי המרכז המסחרי, המשתרע על פני שטח של כ-17.5 אלף מ"ר, הוא כ-36 מיליון דולר (כולל החוב), וההון העצמי שביג והשותפה שלה רד דיוולופמנט יצטרכו להשקיע ברכישת הזכויות מוערך בכ-10 מיליון דולר. ביג ציינה כי מגמת הצמיחה וההתרחבות שלה צפויה להימשך בטווח הקצר והבינוני.

מניית ביג מרכזי קניות בשנה החולפת

לגבי פעילות נוספת שיש לביג בחו"ל, ציינה החברה כי היא מתכננת לממש את מרכז הקניות בהודו, ולגבי מרכז הקניות בסרביה היא לא קיבלה החלטה האם לממש או להרחיב פעילות.

במהלך הרבעון גם פתחה החברה את מרכז ביג פאשן אשדוד, בו מחזיקה החברה בכ-69%. מרכזי קניות נוספים שנמצאים בהקמה הם בירכא ובצומת הצ'ק פוסט. החברה מדגישה כי מרכזים פתוחים הם עסק דפנסיבי, כלומר מאפשרים צמיחה בתקופה של גאות ויציבות בתקופה של האטה. הסיבה לכך היא שכר דירה ודמי ניהול זולים לחנויות לעומת הקניונים הסגורים, וחניה בחינם לצרכנים. פוטנציאל נוסף שרואה החברה הוא בהלוואות היסטוריות הניתנות למימון מחדש בעתיד בעלויות נמוכות, וכן פוטנציאל לגידול בשכ"ד לאחר עדכון הסכמי שכירות.

אסף נגר, סמנכ"ל הכספים של החברה, הוסיף כי "ביג פאשן אשדוד צפוי להיות אחד מנכסי הדגל של החברה, והוא עדות נוספת ליכולת הייזום ויצירת הערך הגבוהה של החברה". לגבי המצב הפיננסי של החברה אמר נגר: "במהלך הרבעון ביצענו הנפקה של מניות, אופציות ואיגרות חוב בסכום כולל של כ-385 מיליון שקל שמחזקות את האיתנות והגמישות הפיננסית של החברה. במקביל לכל האמור, החברה ממשיכה בהרחבת הפורטפוליו בארה"ב ובייזום פרויקטים עתידיים".

החברה מחזיקה ב-46 מרכזים מסחריים בשטח להשכרה של כ-824 אלף מ"ר. שיעור התפוסה בישראלה הוא כ-100% ובארה"ב הוא כ-94%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker