עמרי זרחוביץ'

חברת הבנייה י.ח. דמרי ממשיכה להציג גידול בהכנסות, בהמשך לתוצאות הטובות שלה מ-2014. החברה נסחרת לפי שווי של 750 מיליון שקל, והמניה עולה כעת ב-1.2% במחזור נמוך.

במהלך הרבעון הראשון של 2015 מכרה החברה, שבשליטת יגאל דמרי, 134 דירות בתמורה כספית של כ-201 מיליון שקל, לעומת 130 דירות בסכום כולל של כ-163 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. מכירות החברה משקפות האטה במכירות לעומת הרבעון הרביעי של 2014, אך רבעון זה היה חזק במיוחד מכיוון שהיה הרבעון הראשון לאחר הקיפאון שנגרם בגלל תוכנית חוק מע"מ 0% לפני שבוטלה. מתחילת אפריל מכרה החברה 67 דירות נוספות.

יגאל דמרי התייחס לשוק הנדל"ן ואמר כי "בקצב הזה לא יהיה לרוכשים דירות לקנות. הרבה מאוד שנים לא לקחו בחשבון את קצב ההתפתחות בישראל, והפתרון למחירי הדיור הגבוהים הוא רק בהיצע הדירות ובשינוי הביורוקרטיה". בנוגע להצעות להגביל את המשקיעים בשוק הדיור אמר דמרי כי לדעתו זאת טעות. "הם לא הבעיה. אם יעלו את המסים למשקיעים, זה יגולגל לשוכרים. המשקיעים טובים למדינה, הם אלו שיוצרים פה שוק שכירות במקום שהמדינה תסבסד לי בנייה למגורים להשכרה".

דמרי הוסיף כי להם "יש מלאי דירות מספק לשנים הקרובות, אך לחברות אחרות יש פחות מלאי. הדבר גורם לכך שחברות מאוד לחוצות לזכות במכרזים והמחירים עולים. זאת אחת הסיבות לכך שהרווחיות הצטמצמה בשנים האחרונות".

יגאל דמריצילום: אילן אסייג

הרווח הנקי גדל פי שניים

הכנסות דמרי ברבעון הראשון, שמשקפות את הדירות שנמסרו במהלך הרבעון, עלו ב-126% ל-448 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 198 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הגולמי של החברה גדל ב-66% ל-82 מיליון שקל, אך שיעור הרווחיות הגולמית ירד מ-25% ברבעון הראשון של 2014 ל-18.3%. לפי החברה, הירידה בשיעור הרווחיות הגולמית נבעה משינוי בתמהיל הפרויקטים שנמסרו במהלך הרבעון. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-46.4 מיליון שקל, פי שניים מהרווח הנקי ברבעון הראשון של 2014.

החודש דיווחה החברה כי זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לזכויות לבניית 341 דירות בראש העין, מתוכן 205 דירות במחיר מטרה, בתמורה לסך של כ-1.8 מיליון שקל (בתוספת מע"מ) בגין הקרקע והוצאות פיתוח בסך של כ-87 מיליון שקל.

במארס זכתה החברה בשני מכרזים נוספים: בזכויות לבניית 22 דירות באופקים בתמורה לסך של כ-1.6 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח, ובזכויות לבניית 38 דירות ביוקנעם עילית, בתמורה לכ-13 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח.

דמרי עוסקת בתכנון וביצוע פרויקטים למגורים ברחבי הארץ, בהיקף כולל של אלפי יחידות דיור וכן עוסקת בייזום פרויקטים למסחר, מלונאות ותעשייה. בנוסף, מחזיקה י.ח דמרי במספר נכסים מניבים בישראל. נכון לסוף מארס, החברה בונה כ-1,250 יחידות דיור ב-17 פרויקטים ברחבי הארץ, מתוכן נמכרו 416 יחידות דיור בתמורה כספית כוללת של כ-562 מיליון שקל.

מניית י.ח דמרי בשנה האחרונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker