אשטרום נכסים: הרווח הנקי גדל ברבעון בכ-37% ל-36 מיליון שקל

הכנסותיה של החברה מהשכרת נדל"ן להשקעה, שהינה פעילות הליבה שלה, עלתה ב-2% ל-55.8 מיליון שקל ■ המנכ"ל מוטי סלע: "אנו פועלים לאיתור נכסים חדשים בישראל ובגרמניה"

ערן אזרן

אשטרום נכסים, מקבוצת אשטרום שבשליטתם העקיפה של המשפחות גירון, נוסבאום ומשורר, פירסמה היום (ה') את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2015. החברה, המנוהלת על ידי מוטי סלע, הרוויחה ברבעון 35.8 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), לעומת כ-26 מיליון שקל ב-2014, עלייה של כ-37%. המניה עולה ב-0.25 לאחר פרסום התוצאות.

אשטרום נכסים הינה חברת נדל"ן הפועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובגרמניה. החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-832 מיליון שקל. בבעלות החברה שטחי משרדים, מסחר, תעשייה ומלונאות בכל רחבי הארץ בהיקף של כ-490 אלף מ"ר. בנוסף, החברה מחזיקה ב-8.81% ממניות מבטח שמיר אחזקות, שה אחזקה עקיפה משמעותית בתנובה.

אשטרום סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות של כ-66.8 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של כ- 68.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 3.1%. הירידה בהכנסות נבעה מהכנסה חד פעמית בהיקף של כ-3.7 מיליון שקל שרשמה החברה אשתקד בגין פרויקט בדיסלדורף. בנטרול הכנסה זאת היתה רושמת החברה עליה בהכנסותיה.

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרוםצילום: יח"צ

הכנסותיה של החברה מהשכרת נדל"ן להשקעה, שהינה פעילות הליבה שלה, עלתה מסך של 54.6 מיליון שקל ל- 55.8 מיליון שקל (עלייה של כ-2%); וזאת הודות לגידול בהכנסות מספר פרויקטים הן בשל סיום שיפוצים בהם והן בשל אכלוס שטחים פנויים.

הרווח התפעולי של אשטרום ברבעון עלה לכ-39.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-33.8 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד - גידול של כ-15.6%. במהלך הרבעון המקביל רשמה החברה הוצאה של כ-7.5 מיליון שקל בגין השקעות שנעשו בפרויקטים שונים, בעוד שברבעון הנוכחי נרשמה הוצאה של כ-600 אלף שקל בגין השקעות מסוג זה.

ממאזנה של החברה עולה, כי הונה העצמי של אשטרום, נכון לסוף מארס 2015, עמד על כמיליארד שקל, והוא היווה כ-29.9% מסך המאזן. ההון הינו לאחר חלוקת דיווידנד בהיקף של כ-37.7 מיליון שקל ולאחר ירידה בהון העצמי שנרשמה בעקבות החלשות היורו. עוד עולה מהמאזן כי בקופתה של החברה מזומנים, שווי מזומנים והשקעות לזמן קצר בהיקף של כ-253.2 מיליון שקל. היקף המאזן של החברה הסתכם בסך של 3.36 מיליארד שקל, והוא כולל בתוכו נדל"ן להשקעה בסך של כ-2.34 מיליארד שקל והשקעות בחברות כלולות של כ-630.9 מיליון שקל.

מניית אשטרום בשנה החולפת

מוטי סלע, מנכ"ל החברה: "ברבעון הראשון נמשכה מגמת הצמיחה בפעילות אשטרום נכסים, ובמקביל להמשך ההשבחה של נכסיה הנוכחיים של הקבוצה, אנו פועלים לאיתור נכסים חדשים בישראל ובגרמניה. כמו כן, אנו מקדמים את הפרויקטים שאנו יוזמים בישראל, ומעריכים כי הם יתרמו תרומה חיובית כבר במהלך העתיד הנראה לעין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker