קבוצת עזריאלי סיימה את הרבעון הראשון עם רווח של 188 מיליון שקל

הרווח הנקי, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-188 מיליון שקל - ירידה של כ-10% לעומת הרבעון המקביל ■ מניית עזריאלי עלתה מתחילת השנה בכ-30% והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-19.7 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר

קבוצת עזריאלי פירסמה דו"חות כספיים חיוביים לרבעון הראשון של 2015, שבהם הציגה המשך גידול בהיקף הפעילות שתורגמה לשיפור במרבית הפרמטרים התפעוליים הנדל"ניים. עזריאלי, המנוהלת על ידי יובל ברונשטיין, סיימה את הרבעון של 2015 עם עלייה של כ-6.4% ב-NOI (הכנסות תפעוליות נטו), זאת לעומת הרבעון המקביל ב-2014, ל-298 מיליון שקל. מדובר בגידול של כ-1.7% לעומת הרבעון הרביעי של 2014.

ה-NOI מנכסים זהים, כלומר מנכסים שהיו ברשות החברה הן ברבעון הראשון של 2015 והן ברבעון הראשון של 2014, הסתכם ב-291 מיליון שקל. הגידול נבע, בין השאר, מהמשך האכלוס של מרכז עזריאלי בחולון וכן מהתחזקות הדולר מול השקל שתרם לחיוב בגין הנכסים המוחזקים בארה"ב.

FFO (רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד-פעמיות), המיוחס לפעילות נדל"ן, הסתכם ב-205 מיליון שקל - עלייה של 6.7% לעומת הרבעון המקביל. ברבעון הראשון עזריאלי נהנתה גם מעלייה של כ-10% במניית בנק לאומי, עלייה בשווי החזקה של כ-72 מיליון שקל. נכון להיום שווי האחזקה של עזריאלי בלאומי עומד כיום על כ-1.1 מיליארד שקל – תשואה של כ-62% על פני תקופה של שש שנות השקעה.

עם זאת, הרווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם ברבעון הראשון של השנה עם רווח נקי של 188 מיליון שקל - ירידה של כ-10% לעומת הרבעון המקביל. הירידה ברווח נובעת, בין השאר, בשל רווח הון של כ-12 מיליון שקל שרשמה עזריאלי ברבעון המקביל בעקבות מכירת חברת הצבעים טמבור. בנוסף, לעזריאלי הייתה ברבעון הראשון של השנה הוצאה מס של כ-19 מיליון שקל, וכן החברה לא קיבלה דיווידנד בגין אחזקתה בחברת כרטיסי אשראי לאומי קארד (20%).

יובל ברונשטייןצילום: עופר וקנין

מניית עזריאלי עלתה מתחילת השנה בכ-30% והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-19.7 מיליארד שקל, שווי המגלם לה מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של כ-1.5.

על רקע סביבת הריביות הנמוכה, המוזילה בצורה משמעותית את עלויות המימון, עזריאלי, בדומה לחברות נדל"ן מניב אחרות, נהנית מעליית שערים במנייתה הנובעת מהערכות של המשקיעים כי באיזשהו שלב נכסי החברה ישוערכו בריביות נמוכות יותר מהשיערוך הנוכחי העומד על כ-7.5% בממוצע, וכך תחול עלייה בשווי נכסיה. מאז ההנפקה בבורסה ביוני 2010 מניית עזריאלי עלתה בכ-110%, זאת לעומת עלייה של כ-76.5% של מדד נדל"ן 15 שבו נכללת מניית החברה.

מניית עזריאלי בשלושת החודשים האחרונים

בפברואר האחרון ביצעה עזריאלי גיוס אג"ח באמצעות הנפקת סדרה ב' בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) בהיקף של כ-623 מיליון שקל הנושאת ריבית שנתית של 0.65%.

הגיוס היווה חלק ממהלך נרחב של מחזור חובות בהיקף של 1.3 מיליארד שקל במהלך השנה האחרונה, דבר שמסייע לקיטון בעלויות המימון. עזריאלי ממשיכה להפגין איתנות פיננסית גבוהה הבאה לידי ביטוי במינוף נמוך - יחס חוב פיננסי נטו למאזן של כ-24%, הון עצמי למאזן של כ-59%. בקופת החברה היו נכון לסוף מארס מזומנים ושווי מזומנים של כ-508 מיליון שקל ונכסים לא משועבדים בהיקף של כ-15 מיליארד שקל.

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, ציין היום: "תוצאות הרבעון הראשון ממשיכות להציג צמיחה במדדי הליבה ב-NOI וב-FFO. במהלך הרבעון השלמנו שני פרויקטים של ייזום, פתיחת קניון עזריאלי רמלה ופתיחת הקומה השנייה בקניון עזריאלי איילון, התקדמנו בשיווק מרכז עזריאלי חולון והשלמנו הנפקת איגרות חוב בתנאים מצוינים. אנו ממשיכים בהתמקדות בפעילות הליבה של הקבוצה ומכירת החברות שאינן בתחומי הנדל"ן, קידום פעילות הייזום הייחודית, השבחת נכסים קיימים, שיווק נכסים חדשים ומהלכי גיוס חוב נוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker