הרווח הנקי של פרוטרום גדל ב-17% ל-21 מיליון דולר

למרות השפעות שליליות של שער החליפין, החברה הציגה גידול של 3% במכירות שהסתכמו ב-194 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

חברת פרוטרום, מהחברות הגדולות בעולם בייצור תערובות ותמציות טעם וריח לתעשיית המזון והמשקאות, דיווחה על גידול של 3% במכירות ברבעון הראשון, שהסתכמו ב-194 מיליון דולר. החברה פועלת במדינות רבות בעולם ותוצאותיה הושפעו לרעה משינויים בשער החליפין, שבנטרול שלהם המכירות היו עולות ב-7.8%.

אסטרטגיית הצמיחה של פרוטרום מבוססת על רכישות רבות, ומתחילת השנה היא רכשה שש חברות, האחרונה בשבוע שעבר. החברה גם הרחיבה מהותית את היקף המכירות ונתח השוק שלה בשווקים מתפתחים, שם שיעורי הצמיחה גבוהים יותר."האצה בשיעור הצמיחה הפנימית ותרומת הרכישות יחד עם הפעולות שאנו נוקטים לאופטימיזציית המשאבים שלנו, הובילו את פרוטרום לקפיצת מדרגה משמעותית נוספת במיצובה התחרותי כשחקן גלובלי מוביל בתחומי הטעמים וחומרי הגלם היחודיים", אמר מנכ"ל החברה אורי יהודאי.

אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום
אורי יהודאיצילום: דודו בכר

הדבר ניכר גם בשיפור ברווחיות התפעולית של פרוטרום שגדלה ב-22% והגיעה ל-29 מיליון דולר (15% מהמכירות) - שיא לרבעון הראשון. זאת, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-24 מיליון דולר (12.7% מהמכירות) ברבעון הראשון של 2014. החברה פועלת לשיפור הרווחיות באמצעות בניית וחיזוק מערך הרכש הגלובלי כדי לצמצם עלויות של חומרי הגלם, וכן יישום תוכניות התייעלות לאיחוד וחיבור אתרי ייצור ופעילויות.

ברבעון הראשון של 2015 גדל הרווח הנקי ב-17% והגיע לשיא לרבעון הראשון של כ- 21.4 מיליון דולר או 0.37 דולר, לעומת רווח של כ-18.3 מיליון דולר או 0.31 דולר ברבעון המקביל ב-2014.

יהודאי הוסיף: "הרבעון השגנו שיאים משמעותיים בהכנסות, ברווח וברווחיות, וזאת ברבעון שבשל העונתיות צפוי להיות הפחות חזק בשנה, וחרף השפעת מהותית של שינויים בשערי החליפין של המטבעות השונים. שני מנועי הצמיחה העיקריים שלנו - הצמיחה האורגנית והרכישות - בשילוב עם המשך השיפור בתמהיל המוצרים, ההתרחבות הגאוגרפית בשווקים המתפתחים ובארה"ב והפעולות שאנו נוקטים לאופטימיזציית המשאבים העומדים לרשותנו, הובילו אותנו להישגים אלו".

החברה הציבה באחרונה יעד מכירות של לפחות 1.5 מיליארד דולר עד 2020, עם שיעור EBITDA של מעל 22% בפעילויות הליבה שלנו. לפי יהודאי, בצמיחה במכירות יתמכו "המשך מיזוג הרכישות שביצענו השנה, תוך מימוש אפשרויות ה-Cross Selling  הרבות והחסכונות התפעוליים הגלומים בהן, בניית מערך רכש גלובאלי וביצוע רכישות אסטרטגיות סינרגטיות נוספות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker