דיסקונט: תשואה על ההון של 7.7% ברבעון הראשון

תוצאות הבנק הושפעו לטובה מהפרשות נמוכות להפסדי אשראי, רווחים ממכירת אג"ח ומניות וירידה בהוצאות השכר כתוצאה מפרישת עובדים

סיון איזסקו

בנק דיסקונט, בניהולה של לילך אשר טופילסקי חתם את הרבעון הראשון של 2015 ברווח נקי של 242 מיליון שקל, זאת לעומת 131 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 85%. הרווח הרבעוני משקף תשואה על ההון בשיעור של 7.7%, לעומת 4.5% ברבעון המקביל אשתקד.

תיק האשראי של הבנק חזר לצמוח: גדל ב-5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-121 מיליארד שקל, זאת לאחר כמה שנים שבהם תיק האשראי התכווץ על מנת לשפר את יחס הלימות ההון.

לילך אשר-טופילסקיצילום: ניר קידר

הבנק הציג יציבות בהכנסות הריבית נטו. הבנק נהנה ברבעון מירידה בהוצאות להפסדי אשראי שהסתכמו ב-0.1% בלבד מתיק האשראי לעומת 0.25% ברבעון המקביל אשתקד. בנוסף, נהנה הבנק מעלייה ברווחים ממימושי אג"ח ומניות. נתון בולט נוסף בדו"חות הוא ירידה של 2.8% בהוצאות התפעוליות (בעיקר ירידה בהוצאות השכר), זאת בניגוד למגמה ארוכת השנים של התנפחות ברמת ההוצאות.

"בדו"ח הכספי ניתן ביטוי ראשוני למהלכי ההתייעלות שאותם אנו מובילים בחודשים האחרונים. בהקשר זה, ראוי לציין את הפעילות הממוקדת בבנק ובקבוצה, לצמצום ההוצאות בדגש על הוצאות השכר. הירידה בהוצאות השכר הושפעה, בין השאר, מפרישתם של מאות עובדים במסגרת התוכנית לפרישה מרצון שהופעלה בסוף שנת 2014", אמרה היום מנכ"לית הבנק לילך אשר טופילסקי.

"יחס הון עצמי רובד 1 עומד על 9.4%, בדומה לסוף שנת 2014, וזאת למרות יישום כללי חשבונאות חדשים בנושא זכויות עובדים, אשר גרעו מההון סך של כ-557 מיליון שקל. חיזוק בסיס ההון של הקבוצה מאפשר להפנות משאבים, הון ותשומות ניהוליות, למיקוד ביעדי המטרה שלנו, זאת במקביל להמשך תהליכי התייעלות והטמעת תרבות ארגונית תומכת שינוי. עם זאת, הסביבה שבה אנו פועלים, הריבית הנמוכה, הרגולציה המתהדקת, התחרות הגוברת במערכת הבנקאית ומחוץ לה ותנאי אי הוודאות, יוסיפו להשפיע על פעילותינו גם בהמשך".

מניית דיסקונט בשלושת החודשים האחרונים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker