משתלם לא לשלם לסוכן: ביטוח ישיר מציגה גידול של 26% ברווח הכולל

ללא סוכני ביטוח, הציגה החברה גידול של 16% בפרמיות ברוטו שהסתכמו לשיא של 483 מיליון שקל

אסא ששון

חברת הביטוח ביטוח ישיר המנוהלת בידי רביב צולר הציגה רווח כולל של 49 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015. מדובר בעלייה של 26% לעומת הרבעון המקביל. החברה שפועלת באופן ישיר, כלומר ללא סוכני ביטוח, הציגה גידול של 16% בפרמיות ברוטו שהסתכמו לשיא של 483 מיליון שקל.

הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח כללי צמחו ב-18% והסתכמו ב-391.4 מיליון שקל לעומת 332.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בפרמיות ברוטו נובעת בעיקר מגידול מתמשך בהיקף הפעילות במרבית הענפים בהם פועלת החברה יחד עם זכייתה לראשונה של החברה במכרז החשב הכללי לביטוח חלק מרכבי עובדי המדינה ואשר תרמה לכ-6% מהגידול בפרמיות ברוטו. הרווח הכולל לפני מס מעסקי ביטוח כללי גדל בכ-13% והסתכם ב-46.1 מיליון שקל לעומת כ-40.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בחברה ציינו כי הגידול ברווח קוזז בחלקו עקב נזקי מזג אוויר אשר נרשמו ברבעון והיו בהתאם לממוצע לעומת תקופת החורף אשתקד, אשר התאפיינה בהיקף תביעות נמוך מהממוצע.

שני כהן בקמפיין של ביטוח ישיר
שני כהן בקמפיין של ביטוח ישירצילום: מתוך פרסומת לביטוח ישיר

הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח חיים וחסכון לטווח ארוך הסתכמו ב-55.6 מיליון שקל לעומת 53.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הפרמיות מעסקי ביטוח חיים ללא חסכון צמחו בכ-12% לעומת אשתקד ל-40.7 מיליון שקל. הרווח לפני מס מעסקי ביטוח חיים וחסכון לטווח ארוך צמח בכ-25% והסתכם ב-16.6 מיליון שקל בהשוואה לרווח של 13.3 מיליון שקל אשתקד.

הנכס העיקרי של חברת ביטוח הוא תיק הביטוח שלה. חישוב שוויו של תיק ביטוח ‏(פוליסות ארוכות טווח הכוללות פוליסות חיים ובריאות‏) מציב בעיה קשה, שכן בעוד ההכנסות של חברת הביטוח הן הפרמיות ששילמנו, הרי שאת ההוצאה ‏(תשלום בעת הפעלת הביטוח‏) קשה לחזות במדויק - וכך התיק מתגלגל לאורך שנים. לשווי של תיק הביטוח קוראים ערך גלום ‏(EV - Embedded Value‏). ה–EV מביא בחשבון רק את העסקים הקיימים, ולא את העסקים הפוטנציאליים של חברת הביטוח. השאלה אם חברות הביטוח נסחרות לפי הערך הגלום או בפחות ממנו היא שאלה שמעסיקה את מרבית מעריכי השווי של חברות.

הערך הגלום של תיק הביטוח לזמן ארוך של החברה (ביטוח חיים ובריאות לטווח ארוך בלבד) ליום 31 בדצמבר 2014 גדל בכ-20% ועמד על כ-1,336 מיליון שקל לעומת 1,114 מיליון שקל אשתקד. ערך העסקים החדשים (VNB) הסתכם בכ-191 מיליון שקל, גידול של כ-40% לעומת אשתקד.

צולר מסר כי "אנו שמחים לסכם רבעון שיא בפרמיות וברווח הנקי אשר מהווה המשך ישיר לשנה המצוינת שהייתה לחברה אשתקד, במהלכה הצגנו מדי רבעון בעקביות רווחי ופרמיות שיא. במהלך הרבעון היינו עדים לשתי תופעות מקזזות: מחד, נזקי מזג אוויר גדולים מאשתקד אשר נגרמו עקב החורף הסוער ומנגד, המדד השלילי אשר השפיע לחיוב. הצמיחה הדו ספרתית בפרמיות שאנו מציגים מדי רבעון, אשר מלווה בגידול חד יותר ברווח נובעת ממימוש קפדני של האסטרטגיה העסקית לפיה אנו פועלים. אסטרטגיה זו שמה דגש, בין היתר, על חיתום איכותי במיוחד, העמקת השימוש בטכנולוגיות מתקדמות, שמירה על מבנה ההוצאות, שדרוג מערכות התפעול ושירות מצוין שאנו מעניקים ללקוחותינו. אנו גאים כי מאמצינו בתחום השירות גם נושאים פרי, כפי שבא לידי ביטוי בסקרים האחרונים שפורסמו על ידי משרד האוצר בהם החברה זכתה לדירוגי שירות גבוהים מצד לקוחותיה".

מניית ביטוח ישיר בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker