פיטורים בכיל? הרווח הנקי ברבעון הראשון זינק ב-65% ל-217 מיליון דולר

היקף המכירות של כיל ברבעון הראשון הסתכם ב- 1.4 מיליארד דולר, קיטון של 13% ■ סטפן בורגס: "שביתת העובדים במהלך הרבעון הראשון הייתה צפויה והיא מהווה המשך של תהליך מו"מ ארוך"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
ערן אזרן

על רקע המאבק סביב האגרסיבית, יצרנית הדשנים כיל, שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר, דיווחה היום (ד') כי הרווח הנקי ברבעון הראשון זינק ב-65% ל-217 מיליון דולר.

מנכ"ל כיל, סטפן בורגס, אמר היום כי "שביתת העובדים במהלך הרבעון הראשון הייתה צפויה והיא מהווה המשך של תהליך מו"מ ארוך, במסגרת יישום תכנית ההתייעלות החיונית. עם זאת, הרווח ממימוש פעילויות שאינן בעסקי הליבה יותר מאשר פיצה על השפעת השביתה על רווחי החברה, ואנו צופים כי בעתיד נוכל לפצות על רוב כמויות המכירה והייצור שנדחו בשל השביתה. על אף שהשביתה ארוכה מהצפוי, אנו מצפים לתרומה נטו משמעותית מצעדי ההתייעלות שייושמו באתרים אלה".

סטפן בורגס
מנכ"ל כיל, סטפן בורגסצילום: עופר וקנין

היקף המכירות של כיל ברבעון הראשון הסתכם ב- 1.4 מיליארד דולר, קיטון של 13% לעומת 1.6 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. ירידה זו נובעת בעיקר מירידה בכמויות המכירה כתוצאה מהשביתה בכיל ים המלח ובכיל נאות חובב (מפעל תרכובות הברום) אשר גרמה לפגיעה במכירות החברה בסך של 164 מיליון דולר, ממימוש חברות שאינן בעסקי הליבה של החברה אשר גרם לקיטון במכירות בסך של 64 מיליון דולר, ירידה בכמויות המכירה של כיל מוצרים תעשייתיים וכיל מוצרי תכלית אשר גרמה לפגיעה במכירות החברה בסך של 22 מיליון דולר ושינויים בשערי החליפין, ובייחוד פיחות שער האירו לעומת הדולר, שגרמו לקיטון בסך של 110 מיליון דולר. ירידות אלו קוזזו בחלקן על ידי עלייה בכמויות המכירה בכיל רותם ובכיל אנגליה, איחוד לראשונה של חברות שנרכשו, אשר תרם לעלייה של 70 מיליון דולר במכירות, ועל ידי עלייה במחירי המכירה של כיל דשנים.

הרווח התפעולי ברבעון הראשון הסתכם ב- 315 מיליון דולר, גידול של 72 מיליון דולר לעומת 243 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח התפעולי הסתכם ב-22% לעומת 15% ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי המתואם (כלומר, בנטרול השפעות חד פעמיות) הסתכם ב-275 מיליון דולר לעומת 251 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, לאחר ניכוי של 99 מיליון דולר כתוצאה משביתת העובדים, 209 מיליון דולר - רווח לאחר מס ממימוש פעילויות שאינן בעסקי הליבה של החברה, 34 מיליון דולר - כתוצאה מירידת ערך נכסים בחברות בנות באירופה ו-36 מיליון דולר - הפרשה לפרישה מוקדמת בכיל מוצרים תעשייתיים.

מניית כיל בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker