דלתא דוגרת על קופת מזומנים של 146 מיליון דולר ונערכת לביצוע רכישה גדולה באירופה

יצרנית האופנה, שבשליטת אייזק דבאח, ממשיכה להציג ביצועים יוצאי דופן, עם צמיחה של 13% במכירות, זה הרבעון ה-22 ברציפות ■ מניית החברה זינקה בכ-390% בחמש שנים. פסגות: "המלצת 'תשואת יתר' לנוכח הפוטנציאל לרכישה או למיזוג בשנה הקרובה או ב-2016"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

יצרנית האופנה דלתא, שבשליטת אייזק דבאח (49%), זכתה בשנים האחרונות להערכה רבה ולסופרלטיבים מצד שוק ההון המקומי, בין היתר על רקע ביצועים תפעוליים יוצאי דופן וצמיחה גבוהה ומתמשכת שהציגה לאורך השנים. תוצאותיה הכספיות של החברה שפורסמו הבוקר (ג'), מלמדות שכנראה ואכן מדובר באחת מהחברות המעניינות והמצטיינות בבורסת תל אביב, שעשויה להמשיך ולייצר ערך למשקיעים גם בשנים הבאות.

דלתא, שמנייתה עלתה בחמש השנים האחרונות בכ-390% בהשוואה לעלייה של 31% במדד ת"א 100, הצליחה ברבעון הראשון של 2015, הנחשב לרבעון החלש שלה בשנה, לצמוח בשיעור דו ספרתי של 13% במונחי מטבע מקומי (כלומר, שלא בשקלול התנודות בשערי החליפין). זהו הרבעון ה-22 ברציפות שבו דלתא ממשיכה בצמיחה. הצמיחה נשענת על הפעילות העסקית הקיימת של החברה (פעילות אורגאנית), כלומר ללא רכישות חיצוניות המגדילות את המחזור מלאכותית.

בשקלול התנודות בשערי החליפין, מכירותיה של דלתא גדלו ברבעון הראשון בכ-6% ל-252.8 מיליון דולר. הגידול נרשם בהובלת השוק האמריקאי, שהציג עלייה של כ-17% במכירות (במונחי מטבע מקומי) לכ-146.7 מיליון דולר, והיווה כ-58% מסך ההכנסות. שני שווקים נוספים שצמחו בחדות היו השוק בגרמניה (עלייה של 16%) והשוק הישראלי (גידול של 21%), שפיצו על ירידה של 11% במכירות בכלל השוק האירופי (ללא גרמניה). הקיטון בפעילות בשוק באירופה נבע מדחיית הזמנות של כמה לקוחות לרבעון הבא.

אייזק דבאח, מנכ"ל ובעל השליטה בדלתא צילום: רמי שלוש

למרות התנודות בשערי החליפין, דלתא סיימה את הרבעון ברווח תפעולי של 15.3 מיליון דולר (6.1% מהמכירות) בהשוואה ל- 14.84 מיליון דולר (6.2% מהמכירות) ברבעון המקביל – עלייה של כ-3%, שנבעה בעיקר מהגידול במכירות. גם ה-EBIDTA (רווח תפעולי תזרימי מנוטרל השפעות חד פעמיות), צמח בכ-3% ל-19.6 מיליון דולר. הגידול ב- EBIDTA היה עשוי לתפוח אף ל-10%, אלמלא ברבעון המקביל נרשם רווח הון של כמיליון דולר; ואף לרמה של כ-20% בנטרול השפעות מטבע.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של דלתא הסתכם בכ-8.9 מיליון שקל, עלייה קלה של כ-1.6% ביחס לרבעון המקביל. הגידול עשוי היה אף להיות גבוה יותר, אלמלא נרשמה עלייה חדה בהוצאות המימון (מ-3 מיליון דולר ל-4.2 מיליון דולר), על רקע הפרשי שערי מטבעות. בהמשך לרווח הנקי, דלתא הודיעה כי תחלק דיווידנד בסך 3.5 מיליון דולר (13.9 סנט למניה), ב-28 במאי; ואישררה את התחזית לשנת 2015: מחזור מכירות של 1,065-1,085 מיליון דולר (גידול של כ-7%-9%) ורווח נקי של 1.88 דולרים ל-2 דולרים למניה.

במהלך 2015 דלתא מתכוונת להשיק את קו ההלבשה התחתונה החדש עבור חברת LACOSTE וMARC-O'POLO. בנוסף בכוונת החברה לייעל את הייצור ולשפר את הרווחיות, וכן להמשיך בבנייה של המפעל החדש בווייטנאם. נכון לסוף מארס, הקופה הדשנה של דלתא הכילה 145 מיליון דולר, מתוך מאזן של 709 מיליון דולר. לפי הערכות, החברה תבצע כבר בחודשים הקרובים רכישה גדולה, ככל הנראה באירופה, שוק שבו היא נהנית משולי רווחיות עבים.

לאחר פרסום התוצאות, אילנית שרף, מנהלת מחלקת מחקר Sell Side בפסגות ברוקראז', חזרה על המלצת "תשואת יתר" לדלתא, עם מחיר יעד של 125 שקל, המגלם פוטנציאל עלייה של 5%. "אנו ממשיכים להחזיק בהמלצת 'תשואת יתר', לנוכח פוטנציאל לרכישה או מיזוג מצד החברה במהלך השנה הקרובה או בשנת 2016, וזאת על אף שהתזרים העתידי האורגני אינו גבוה. בהיבט התמחור ובהשוואה לחברות מתחרות בענף, דלתא, על אף חוזקותיה, נסחרת במכפילים השוואתיים נמוכים - מכפיל EBITDA של כ-7, לעומת ממוצע מכפילים של כ-11-12", כתבה שרף.

דבאח, שמכהן גם כמנכ"ל דלתא, מסר: "הפורטפוליו המגוון והמאוזן שלנו בתחומי הפעילות השונים, במוצרים ובשווקים אליהם אנו פונים – בשילוב עם המאמצים האסטרטגיים שלנו להרחיב את הפעילות הממותגת ואת קטגוריית האקטיבוויר – תרמו לצמיחה במכירות וברווח ברבעון הראשון של 2015. אנו משקיעים במוצרים חדשים ובמשאבים רבים על מנת להמשיך לצמוח וליצור ערך לבעלי המניות בטווח הארוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker