מובילאיי היכתה את התחזיות והרוויחה 18 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2015

מאז ההנפקה מניית מובילאיי עלתה בכ-88% והחברה נסחרת כיום לפי מחיר של כ-47 דולר למניה המגלם לה שווי שוק של כ-10.1 מיליארד דולר ■ מבין המשקיעים הישראליים שנהנו מרווחים גבוהים מההשקעה נמנים לב לבייב, אילן בן דב, לאון רקנאטי ועוד

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

גידול בהיקף הפעילות וביקושים גבוהים למוצריה סייעו לחברת טכנולוגיות בטיחות הרכב מובילאיי הישראלית לפרסם תוצאות חזקות לרבעון הראשון של 2015. מובילאיי המנוהלת ע"י שני מייסדיה פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם, היכתה את התחזיות של האנליסטים בוול סטריט, כשהציגה ברבעון הראשון צמיחה של כ-28% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ב-2014 לכ-45.6 מיליון דולר.

הרווח הנקי המתואם של מובילאיי הסתכם ברבעון הראשון ב-18.2 מיליון דולר – גידול של כ-44.4% לעומת הרבעון המקביל. זאת לעומת התחזיות של האנליסטים כי החברה תסיים את הרבעון החולף עם הכנסות של 44.2 מיליון דולר ורווח נקי של 17.9 מיליון דולר.

מובילאיי היא חברת טכנולוגיה ישראלית הרשומה בהולנד ועוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות סיוע מתקדמות לנהג, המבוססות על טכנולוגיות לעיבוד תמונה. המערכת, הכוללת מצלמה אחת בלבד, מתריעה בזמן אמת מפני מגוון סכנות התנגשות, סטיית הרכב מנתיב נסיעתו, ומאפשרת שליטה על אורות הדרך הגבוהים.

מייסדי מובילאיי, שעשוע ואבירם ביום ההנפקה בבורסהצילום: ASSOCIATED PRESS

מובילאיי השלימה באוגוסט האחרון הנפקה ראשונית (ה-IPO) של מניותיה בניו יורק לפי מחיר של 25 דולר למניה ולפי שווי של כ-5.3 מיליארד דולר. לפני כחודשיים ביצעה החברה הנפקה משנית של מניותיה שכללה בעיקר הצעת מכר של בעלי מניותיה בהיקף של כ-700 מיליון דולר. מאז ההנפקה מניית מובילאיי עלתה בכ-88% והחברה נסחרת כיום לפי מחיר של כ-47 דולר למניה המגלם לה שווי שוק של כ-10.1 מיליארד דולר.

מבין המשקיעים הישראליים שנהנו מרווחים גבוהים מהשקעה במובילאיי נמנים, מלבד שעשוע ואבירם, גם שמואל חרל"פ, גיל אגמון, לב לבייב, אילן בן דב, לאון רקנאטי, אריק שטיינברג, לאומי פרטנרס, פסגות, מגדל, כלל ביטוח, מנורה מבטחים ואחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker