סייבר ארק שוב השאירה את התחזיות מאחור; זינוק של 89% בהכנסות

החברה פירסמה דו"חות לרבעון הראשון של 2015 ■ הכנסות החברה הסתכמו ב-33 מיליון דולר, לעומת תחזיות אנליסטים להכנסות של 26.7 מיליון דולר בלבד

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרבעון הראשון של השנה היה בעבור חברת אבטחת המידע הישראלית סייבר ארק
המשך ישיר ל-2014, והיא המשיכה להציג תוצאות טובות באופן משמעותי מהתחזיות שלה ומתחזיות האנליסטים. ברבעון הקודם אמרו בחברה כי העלאת הנושא למודעות בארה"ב, האיצה סגירה של עסקות רבות שהיו בקנה, ותחזיות החברה לרבעון הראשון היו זהירות. ואולם נראה כי המגמה ממשיכה, וההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-33 מיליון דולר, זינוק של 89% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, ו-27% מעל לתחזיות.

הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) ברבעון הראשון הסתכם ב-9 מיליון דולר, לעומת 0.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. תחזיות החברה היו לרווח תפעולי של 2.5-1.6 מיליון דולר. גידול חד היה גם ברווח הנקי המתואם שגדל מ-0.3 מיליון דולר ל-5.7 מיליון דולר ברבעון האחרון. הרווח למניה עמד על 0.16 דולר, לעומת תחזיות החברה לרווח למניה של 0.04 דולר. ההוצאות על שיווק גדלו ב-43% והסתכמו ב-13.5 מיליון דולר, ולפי החברה, הגידול החד ניכר בתוצאות החיוביות.

הכנסות החברה גדלו באופן ניכר באירופה, שם הן הסתכמו ב-12.4 מיליון דולר – גידול של יותר מ-100%, והן מהוות 38% מכלל הכנסות החברה. בשוק הבולט של החברה, השוק האמריקאי, גדלו ההכנסות ב-58% והסתכמו ב-17.3 מיליון דולר.

"הביקוש הגובר והמומנטום החיובי ב-2014 המשיך גם לרבעון הראשון. חשבונות פריווילגיים עומדים במוקד של כל פריצות האבטחה הרציניות, וחברות מבינות טוב יותר שבלי סייבר ארק הן פגיעות להתקפות. ההשקעות שאנו מבצעים בסל המוצרים ובכניסה לשוק באים לידי ביטוי, ואנחנו ממוצבים היטב כדי לנצל את ההזדמנויות שעומדות בפנינו", הוסיף מוקדי, שאמר בשיחת הוועידה עם האנליסטים לאחר פרסום הדו"חות כי גם ברבעון הראשון, כמו גם ברבעון הקודם, רואים גידול בעסקות הגדולות יחסית, של 100 אלף דולר ויותר.

עובדי סייבר ארקצילום: יח"צ

"לסייבר ארק היה רבעון יוצא דופן, שעלה מעל התחזיות שלנו בכל התחומים, ונתן לנו את הביטחון להעלות את התחזיות השנתיות", אמר מנכ"ל החברה אודי מוקדי. החברה צופה כי ההכנסות שלה ב-2015 יגיעו ל-138-136 מיליון דולר, המשקפות צמיחה של 33% בהשוואה להכנסות ב-2014. עוד צופה החברה כי הרווח הנקי המתואם למניה יעמוד על 0.44-0.40 דולר למניה – פי שניים יותר מאשר הרווח הנקי למניה ב-2014.

מניית סייבר ארק בשלושת החודשים האחרונים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker