בעקבות רכישת SPTS הבריטית: אורבוטק מציגה זינוק של 76% בהכנסות

ההכנסות אורבוטק ברבעון הראשון של 2015 הסתכמו ב-185 מיליון דולר - נמוכות מהרבעון הקודם; הרווח הנקי עמד על 21 מיליון דולר; סמנכ"ל הכספים של החברה, דורון אברמוביץ', הודיע על פרישתו מן החברה לאחר 4 שנים

דרור רייך

חברת אורבוטק, שמניותיה נסחרות בנאסד"ק, מדווחת היום לפני פתיחת המסחר על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2015. הד"וחות החזקים של אורבוטק באים על רק עזיבתו של דורון אברמוביץ', סמנכ"ל הכספיים של החברה לאחר 4 שנים ועל רקע רכישתה של חברת SPTS הבריטית ביולי אשתקד לאחר מאבק בקרן הגידור ION, שאספה בשנים האחרונות 5% ממניות אורבוטק,ולא הייתה מרוצה מביצועי החברה ומנייתה.

הכנסותיה של אורבוטק ברבעון הראשון של 2015 עלו בכ-76% והסתכמו בכ-185 מיליון דולר, בהשוואה לכ-105 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות עדיין נמוכות מהרבעון הקודם (רביעי של 2014), שעמדו על 195 מיליון דולר. SPTS הבריטית תרמה ברבעון כ-61.5 מיליון דולר להכנסות.

מכירות הציוד בתחום המעגלים המודפסים (PCB) ברבעון הראשון של 2015 הסתכמו ב-58 מיליון דולר, ירידה בהשוואה להכנסות של 68.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2014. ההכנסות בתחום הצגים השטוחים (FPD) היו דומים לרבעון הקודם והסתכמו ב-57.4 מיליון דולר. הרווח הגולמי של אורבוטק ברבעון הראשון של 2015 עלה ל-45% מההכנסות לעומת 43.6% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד.

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק

הרווח הנקי, שמחושב כאמור עם הרווח של SPTS הבריטית עמד של 21 מיליון דולר לעומת רווח של 8 מיליון דולר ברבעון הרשון של 2014 ללא SPTS. לעומת הרבעון הקודם (רביעי 2014) מדובר בירידה קלה ברווחים שעמדו על 22 מיליון דולר.

בקופה של אורבוטק אורבוטק מזומנים בהיקף של 180 מיליון דולר כאשר החוב של החברה עומד על 298.5 מיליון דולר. בעקבות האמור, החברה מתכוונת לפרוע, מבעוד מועד, סכום של 20 מיליון דולר מתוך סך החוב שלה כבר במהלך הרבעון השני של השנה.

בתחזית לעתיד, אורבוטק צופה כי הכנסותיה ברבעון השני של שנת 2015 יסתכמו ב-185-193 מיליון דולר, ומעריכה ששיעור הרווח הגולמי שלה יהיה כ-45%. סמנכ"ל הכספים הראשי החליט לעזוב את אורבוטק עם פרסום הדוחות הכספיים אורבוטק הודיעה כי דורון אברמוביץ, סמנכ"ל הכספים הראשי, החליט לעזוב את החברה בחודשים הקרובים לטובת אתגרים חדשים. אברמוביץ' ימשיך לכהן בתפקידו עד למינוי מחליף ותהליך חפיפה והעברה מסודרת של תחומי האחריות.

אשר לוי, מנכ"ל החברה, ציין כי "בשם החברה, ובאופן אישי, אני רוצה לאחל לדורון הרבה הצלחה בהמשך דרכו, ולהודות לו על תרומתו בארבע השנים האחרונות, שבמהלכן הוא מילא תפקיד מרכזי בצמיחתה של החברה ושיפור רווחיותה".

לגבי הדו"חות הכספיים ציין לוי "פתחנו את שנת 2015 עם הכנסות, רווחיות ותזרים מזומנים משופרים. הרחבת מגוון שווקי היעד, קווי העסקים והמוצרים שלנו, אפשרו לנו להשיג את מרבית היעדים העסקיים שהצבנו לעצמנו לרבעון הראשון של 2015. הרוחב והעומק של היצע המוצרים שלנו, במיוחד לאחר רכישת חברתSPTS, מאפשרים לנו ליהנות מהקצב המהיר של התפתחויות הטכנולוגיות בעולם האלקטרוניקה".

מניית אורבוטק בשנה החולפת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker