דו"חות כספיים

אודיוקודס שוב מחליפה את סמנכ"ל הכספים - והמניה מאבדת 4%

אודיוקודס דיווחה על רבעון חלש בשורת ההכנסות אך הרווח הנקי נותר יציב ■ מנכ"ל אודיוקודס: "החולשה של היורו פגעה בנו"

דרור רייך

המשקיעים בחברות ציבוריות רוצים לראות יציבות, ותחלופה גבוהה בהנהלה של חברה בדרך כלל אינה מבשרת טובות. אודיוקודס, שעוסקת בפתרונות קול, מדווחת על תוצאות הרבעון הראשון של 2015, אך יותר חשוב, על החלפתו של עופר שגב, סמנכ"ל הכספים בנירן ברוך, זאת מספר חודשים קצר לאחר שהראשון נכנס לתפקיד.

עופר שגב, סמנכ"ל הכספים הפורש של אודיוקודס, החליף רק ברבעון האחרון את גיא אבידן ששימש בתפקיד זה ב-4 האחרונות, וכעת כאמור נירן ברוך יחליפו. ברוך נמצא באודיוקודס מ-2005 ומשמש כאחראי ניהול מחלקת הכספים. שגב יעזוב את החברה בסוף החודש להמשיך לאתגרים חדשים. בהודעת החברה ציין שגב כי "החלטתי לשנות כיוון".

ההכנסות של אודיוקודס הסתכמו ברבעון הראשון של 2015 ב-37.5 מיליון דולר, גידול של כ-4% לעומת הכנסות של 36 מיליון דולר ברבעון המקביל אך נמוך ב- לעומת הכנסות של 39.1 מיליון דולר ברבעון הקודם.

שבתאי אדלרסברג צילום: גיא רייביץ

בשורה התחתונה אודיוקודס דיווחה על רווח הנקי של 2 מיליון דולר, או 5 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 1.1 מיליון דולר ו-3 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. אודיוקודס שבקופתה נמצאים כ-84 מיליון דולר הודיעה על תכנית לרכישה חוזרת של מניות – החברה רכשה 1.04 מיליון מניות במחיר של 5.2 מיליון דולר במהלך הרבעון שהסתיים ב-31 במרץ 2015.

אודיוקודס מורידה את תחזית

כמו כן, אודיוקודס הנמיכה את תחזיותיה לשנת 2015 בכ-2%, החברה צופה כעת הכנסות שנתיות של 162-158 מיליון דולר לעומת התחזית הקודמת שעמדה על 167-162 מיליון דולר. הרווח למניה יעמוד על טווח של 28-24 סנט למניה לעומת 30-26 סנט למניה בתחזית הקודמת.

"הכנסות שלנו היו נמוכות מהצפוי, בשל מכירות נמוכות יותר באזורי אירופה, המזרח התיכון ואפריקה ובשל החולשה של היורו מול הדולר" ציין שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס בהודעת החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker