אזהרת "עסק חי" צורפה לדו"חותיה של חברת מחזור הפסולת WTP

WTP, שנכנסה לבורסה רק בפברואר האחרון, דיווחה על הכנסות של 64 אלף שקל בלבד

עמרי זרחוביץ'

דו"חות חברת מחזור הפסולת WTP, שבשליטת אבנר ארזי ואמיר ברמלי, כוללים אזהרת עסק חי. "לא התקבלו ההבהרות הנדרשות לגבי יכולת בעל השליטה להעמיד מימון לחברה לצורך פעילותה השוטפת. גורמים אלה, יחד עם גורמים נוספים מעוררים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי", כתבו במשרד רואי קוסט פורר גבאי את קסירר.

החברה, שהכנסותיה עמדו על 64 אלף שקל בלבד, הפסידה 8.4 מיליון שקל ב-2014, ויש לה גירעון בהון החוזר של 4 מיליון שקל. לפי WTP, בעל השליטה התחייב להעביר לחברה 15 מיליון שקל בתוך שנה, אך טרם התקבלו הבהרות לגבי יכולתו לעמוד בהתחייבות זו.

החברה, שנכנסה לבורסה בפברואר 2014 באמצעות מיזוג עם שלד בורסאי, נחשבה ללהיט בקרב המשקיעים וזינקה ביותר מ-500% בתוך מספר חודשים עד לשווי שיא של 200 מיליון שקל. היום נסחרת החברה לפי שווק שוק של 133 מיליון שקל. לחברה יש הלוואה של כ-13 מיליון שקל לבנק הפועלים, שהיא קיבלה לטובת הקמת המפעל היחיד של החברה שממוקם בחיפה.

אחד מבעלי השליטה בחברה, אמיר ברמלי, נעצר לפני כשבועיים על ידי רשות ניירות הערך, לאחר חקירה סמויה של פעילות חברת קרן קלע שבבעלות קבוצת רוביקון שבשליטת ברמלי. החשדות נגד ברמלי, ששוחרר בתנאים מגבילים, הם כי הכספים שגויסו הועברו למימון השקעותיו האישיות או של חברות הקשורות אליו. לפיכך חשוד ברמלי בביצוע עבירות ניירות ערך, פרטים מטעים בהודעה לרשות, קבלת דבר במרמה ועבירות הלבנת הון.

WTP (ראשי התיבות של: Waste to Product) הופכת פסולת עירונית, פסולת ירוקה ופסולת צמיגים לחומרי גלם, ללא צורך במיון או בהפרדה ביתית. מוצריה הסופיים של WTP מיועדים לשמש חומרי גלם לחברות בתחומים שונים. לפני כחודשיים הוגשה נגד החברה תביעה על ידי לוי קושניר, דוד כהן וחברת אי.טי.איי, לפיה התובעים הם הבעלים של הנכסים והטכנולוגיה שבאמצעותם פועלת WTP.

החברה גם הודיעה השבוע כי היא מפסיקה את המשא ומתן לכניסתה לתחום הסולארי, עליה הודיעה בפברואר. החברה ניהלה משא ומתן לרכישת 158 מערכות סולאריות בהשקעה של 30 מיליון שקל.

מניית WTP בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker