ההפסד השנתי של אלדן גדל ב-35% ל-25 מיליון שקל

הרווח התפעולי של אלדן נחתך בחצי והסתכם ב-61 מיליון שקל ■ החוב של החברה עומד על כ-2.6 מיליארד שקל

עמרי זרחוביץ'

ההפסד הנקי של חברת הרכב אלדן הסתכם ב-25.5 מיליון שקל ב-2014, בהשוואה ל-18.8 מיליון שקל בשנה שלפני כן – כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה. אלדן לא נסחרת בבורסה והיא מחויבת בדיווח בגלל גיוס חוב שהשלימה לפני כחודש.

הכנסות אלדן הסתכמו ב-1.58 מיליארד שקל, גידול של פחות מ-3% לעומת 1.54 מיליארד שקל ב-2013. הכנסות מהשכרת כלי רכב, הפעילות העיקרית של החברה, כמעט ולא השתנו והסתכמו ב-993 מיליון שקל, אך הכנסות החברה ממכירת כלי רכב גדלו ב-9% ל-593 מיליון שקל. כמות כלי הרכב שמכרה אלדן עלה ב-23%, אך עלייה זו קוזזה בירידה של כ-14% בהכנסה הממוצעת לכל כלי רכב. גידול בהכנסות מסעיף זה משקף את הקושי של כל ענף הליסינג לצמוח, והרווחיות הנמוכה בענף שדוחפת את החברות לחפש תחומי פעילות חדשים, בהם מכירת כלי רכב.

למרות היציבות בהכנסות, הוצאות החברה גדלו ב-7% ל-1.36 מיליארד שקל וכתוצאה מכך הרווח הגולמי ירד ב-18% והסתכם ב-225 מיליון שקל. הרווח התפעולי של אלדן נחתך ב-2014 ביותר מחצי והסתכם ב-61 מיליון שקל, לעומת 128 מיליון שקל בשנה שלפני כן.

סניף אלדן בגלילות
סניף אלדן בגלילותצילום: רונן טופלברג

אלדן מנוהלת כיום בידי שני מנכ"לים משותפים, בניו של יוסי דהן, בעל השליטה בחברה. שי דהן מנהל את תחום הרכב, הכולל ליסינג תפעולי ומימוני, השכרה וביטוח ושלמה דהן מנהל את תחום המלונאות והנדל"ן, ואחראי על שני מלונות בפאריס ובירושלים.

חברות הליסינג מגייסות מדי שנה מאות מיליוני שקלים, בהן הן רוכשות מכוניות חדשות. ההלוואות מוחזרות בזכות עלות הליסינג החודשית, ומכירת המכוניות בתום תקופת ההחכרה. שיטת עבודה זו הופכת את ענף הליסינג לאחד הממונפים במשק. מהדו"חות הכספיים עולה כי לפני כחודש עמד החוב של אלדן על 2.2 מיליארד שקל, מתוכו כ-350 מיליון שקל הם לטווח קצר של עד שנה. חוב זה לא כולל סכום של 450 מיליון שקל נוספים שגייסה החברה בסוף פברואר. לפי החברה, הנפקת האג"ח נועדה למחזר חובות קיימים יקרים יותר. בשנה הקרובה צריכה החברה לפרוע חוב של 1.3 מיליארד שקל.

בסוף השבוע פירסמה גם חברת הליסינג והרכב אלבר את תוצאותיה הכספיות, מהן עולה כי הרווח הנקי הכנסות החברה מהשכרת כלי רכב ומשירותי דרך וגרירה הסתכמו בכמיליארד שקל, בדומה להכנסות ממכירת כלי רכב שהסתכמו ב-1.07 מיליארד שקל. אלבר סיימה את 2014 עם רווח נקי של 37.5 מיליון שקל, לעומת כ-47.5 מיליון שקל ב-2013. הירידה נובעת בעיקר מגידול בהוצאות הפרסום וגידול בכוח אדם, יחד עם גידול בהוצאות המסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker