בריינסווי: ההכנסות וההפסד התפעולי גדלו; המניה יורדת ב-3%

הכנסות בריינסווי גדלו ב-31% לעומת הרבעון הקודם; ההפסד התפעולי השנתי גדל ב-69% ל-26 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת בריינסווי דיווחה על גידול בהכנסות ובהפסד התפעולי ב-2014. הכנסות החברה גדלו מ-4.2 מיליון שקל ב-2013 ל-12 מיליון שקל ב-2014. מניית החברה נחלשת ב-3.4% והיא נסחרת לפי שווי 540 מיליון שקל.

הגידול נובע מהמשך הכנסות ממערכות ששיווקה החברה בעצמה ובאמצעות מפיצים, בעבר, שממשיכות להניב לה הכנסות, וכן מגידול במספר המערכות המותקנות כתוצאה מהשכרה ומכירת מערכות נוספות במהלך תקופת הדו"ח. ברבעון הרביעי הסתכמו המכירות בכ-4 מיליון שקל לעומת כ-3.1 מיליון שקל ברבעון השלישי, צמיחה של כ-31%.

העלייה המשמעותית ביותר במכירות החברה היתה בצפון אמריקה - שם הסתכמו המכירות ב-6.1 מיליון שקל, עלייה של 288%. המכירות באירופה הסתכמו ב-3.3 מיליון שקל, לעומת 1 מיליון שקל בשנה שלפני כן. השנה תתחיל החברה בשיווק המערכות שלה בדרום אמריקה, וב-2017-2016 תחל בשיווק ביפן, בהודו, בסין וברוסיה.

קסדה של חברת בריינסווי
קסדה לטיפול בדיכאון קליני של חברת בריינסוויצילום: בריינסוויי

ההפסד התפעולי של החברה גדל ב-69% והסתכם ב-26 מיליון שקל, לעומת 15 מיליון שקל ב-2013. זאת, בעיקר בגלל גידול חד בהוצאות מחקר ופיתוח שהסתכמו ב-23 מיליון שקל, עלייה של 73%. עם זאת, ההפסד הנקי של החברה ירד ב-2014 במעט והסתכם ב-23.4 מיליון שקל, לעומת 25.7 מיליון שקל בשנה שלפני כן. הירידה בהפסד הנקי נובעת מהכנסות מימון של 11.4 מיליון שקל, לעומת כ-1 מיליון שקל ב-2013, כתוצאה משערוך כתבי אופציות למשקיעים ומשער החליפין.

בריינסווי מנוהלת על ידי עוזי סופר, אחד ממייסדי החברה, אך הוא הודיע על התפטרותו כבר לפני כשלושה חודשים והחברה טרם הודיעה על זהות מחליפו. החברה עוסקת בפיתוח מכשיר רפואי לטיפול לא פולשני בהפרעות נפוצות בתפקוד המוח. המכשיר מבוסס על סליל חשמלי בעל מבנה ייחודי המחובר לספק זרם חשמלי המשתנה במהירות ויוצר שדה מגנטי באמצעותו ניתן להשפיע על אזורים שונים בעומק המוח על ידי גירוי או דיכוי עצבי בהתאם לתדר השדה המגנטי. עד כה קיבלה החברה אישור FDA לטיפול בדיכאון והיא עורכת מחקר רב-מרכזי בארה"ב לטיפול בהפרעה פוסט טראומטית (PTSD). כמו כן, משמש המכשיר של החברה להתוויות נוספות כמו שבץ מוחי, טרשת נפוצה, גמילה מעישון ומאלכוהול.

עד כה הותקנו ברחבי העולם 142 מערכות של החברה, וכי 42 מערכות נוספות נמצאות בצבר הזמנות. החברה עברה באחרונה למודל של תשלום לפי שימוש, כך שהחברה תקבל סכום קבוע, וכן תוספת תשלום בהתאם לשימוש במערכת.

ב-2014 קיבלה בריינסווי מענק של 4.5 מיליון שקל מהמדען הראשי, וסך המענקים שקיבלה החברה הסתכמו ב-38 מיליון שקל. נכון לסוף 2014 יש לה בקופת כ-71 מיליון שקל, וההון העצמי שלה הגיע ל-60.5 מיליון שקל. לאחרונה הקימה החברה מערך שיווק, תמיכה ולוגיסטיקה עצמאי בארה"ב, במקום להתבסס על חברת הפצה.

הדר לוי, סמנכ"ל הכספים: "אנו מאד שמחים לדווח על רבעון נוסף של צמיחה בהכנסות המשקף מומנטום חיובי בהתאם לתוכנית העבודה שלנו. בזכות המיקוד והדרישה הגוברת בשוק האמריקאי והכניסה לשווקים חדשים, אנו ממוצבים היטב לייצר צמיחה נוספת ברבעונים הבאים. כיום יש לכ-200 מיליון אזרחי ארה"ב כיסוי ביטוחי ל-TMS והדבר מהווה מנוע צמיחה חשוב. אנו מצפים להמשך מגמה מבורכת זו".

מניית בריינסווי בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker