רווחי הפניקס קרסו ב-40%, הבכירים נהנו משכר של 21.3 מיליון שקל

התוצאות הכספיות לא פגעו בחמשת המנהלים הבכירים בחברה שנהנו מעלות שכר של 21.3 מיליון שקל; למרות הדרישה לכך ששכרו של מנכ"ל החברה יוגבל ל 3.5 מיליון שקל הוא נהנה מעלות שכר של 4.6 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קריסה של 40% ברווח הכולל - זהו המחיר שמשלמת חברת הביטוח הפניקס המנוהלת בידי אייל לפידות ובשליטת איש העסקים יצחק תשובה בגלל הריבית הנמוכה. החברה שפירסמה את דו"חותיה הכספיים סיכמה את שנת 2014 עם רווח כולל של בכ-444 מיליון שקל, בהשוואה לסך של כ-744 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ב-2014 נרשמה הוצאה בגין גידול בהתחייבויות הביטוחיות בסך של כ-198 מיליון שקל לפני מס ושל כ-123 מיליון שקל אחרי מס. בנוסף לכך ושפעו התוצאות מתשואות נמוכות יותר בשוק ההון בהשוואה לאשתקד.

מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות צילום: קובי קלמנוביץ'

הרווח הכולל של הקבוצה ברבעון הרביעי של שנת 2014 הסתכם לכ-93 מיליון שקל, בהשוואה לסך של כ-177 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. היקף הנכסים המנוהלים על ידי קבוצת הפניקס (משתתף, נוסטרו, פנסיה, גמל ושירותים פיננסיים) גדל והסתכם בסוף השנה בסך של כ-160 מיליארד שקל, לעומת היקף נכסים מנוהל של כ- 146 מיליארד ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד - גידול בשיעור של כ-10%.

סך ההון המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב 3.8 מיליארד שקל ועודף ההון של החברה מעל ההון הנדרש בסוף 2014 יסתכם לסך של כ-1.2 מיליארד שקל. שנת 2014 לא היטיבה עם מנכ"ל החברה לפידות בכל מה שקשור לשכרו.

לפידות מצא את עצמןו במרכז מאבק מול שר האוצר לשעבר יאיר לפיד וכן המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שדרשו להגביל את שכר הבכירים בתחום הפיננסי ורמה של 3.5 מיליון שקל בשנה. מבחינת הדוח הכספי מראה כי לפידות השתכר בעלות שכר כולל של 4.6 מיליון שקל.

בדו"ח החבקרה נכתב כי השכר כולל התחייבויות חוזיות קודמות. בראש רשימת מקבלי השכר הגבוה בחברה ניצב מנכ"ל סוכנות הסדרים אגם לידרים עם עלות שכר של 5.1 מיליון שקל. שותפו, משה ששון, נהנה מעלות שכר של 3.3 מיליון שקל. סך שכר חמשת הבכירים בחברה הסתכם ב-21.3 מיליון שקל.

מניית הפניקס בשנה החולפת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker