הנפקה ראשונה בנאסד"ק

סולאראדג' גייסה 126 מיליון ד'

סולאראדג' שהוקמה ב-2006 על ידי גיא סלע שמשמש כיו"ר וכמנכ"ל החברה עוסקת בפיתוח מערכות להפקת מקסימום אנרגיה מכל קולט סולארי

יורם גביזון

חברת סולאראדג' השלימה את שלב התמחור בהנפקה הראשונה של מניותיה בנאסד"ק. סולאראדג' (סימול SEDG) הנפיקה 7 מיליון מניות במחיר של 18 דולר למניה שהיה בקצה העליון של טווח המחירים של 18-16 דולר למניה שתוכנן להנפקה.

ההנפקה משקפת שווי חברה של 685 מיליון דולר לאחר ההנפקה ו-559 מיליון דולר לפניה. היקף הגיוס עשוי לגדול ב-19 מיליון דולר אם חתמי ההנפקה ינצלו אופציה שקיבלו וניתנת למימוש בתוך 30 יום לרכוש עוד 1.05 מיליון מניות חדשות מהחברה במחיר של 18 דולר למניה. חתמי ההנפקה היו גולדמן סאקס, דויטשה בנק נידהם קנקורד ורות' קפיטל. מנית סולאראדג' עולה ב-15.3% עם פתיחת המסחר בנאסד"ק (על רקע ירידה של 0.5% במדד הנאסד"ק) למחיר של 20.7 דולר למניה שמשקף שווי חברה של 790 מיליון דולר.

סולאראדג' שהוקמה ב-2006 על ידי גיא סלע שמשמש כיו"ר וכמנכ"ל החברה עוסקת בפיתוח מערכות למיצוי הספק כלומר להפקת מקסימום אנרגיה מכל קולט סולארי וכן מערכות לבקרה מרחוק של פנלים סולאריים שמשמשים תחנות כוח פוטו וולטאיות. בכך היא משפרת את התחרותחיות של חברות שמפעילות תחנות כוח פוטו וולטאיות שנתונות ללחץ מתמשך של הרגולציה במדינות השונות להקטין את עלות ייצור החשמל ובכך להתקרב לשוויון במחיר רכישת החשמל מאנרגיה סולארית למחיר החשמל הנרכש מאנרגיה קונבנציונלית למשל תחנות כוח מבוססות פחם ולהקטין את הסבסוד של אנרגיה סולארית שמטיל עומס על תקציבי המדינות הלחוצים ממילא.

סולאר סיטי, לקוחה של סולאראדג

המערכות של סולאראדג' כוללות יחידות מיצוי הספק שמוטמעות בקולטים בעת הייצור, או מחוברות לכל קולט בעת התקנתו. יחידות מיצוי ההספק מייצבות את נקודת ההספק המירבית לכל קולט ומביאות את הנצילות של המערכת הפוטו וולטאית ל-99.5%.

המערכות של סולאראדג' כוללות גם ממירי מתח שמייצרות מתח קבוע בכניסה לממיר ללא תלות בטמפרטורה או במספר הקולטים המחוברים בטור לממיר. בכך הן מאפשרות טורים ארוכים יותר של קולטים, חסכון בעלויות ותכנון גמיש שמנצל בצורה אופטימלית את שטחו של הגג. סולאראדג' שמעסיקה 342 עובדים , 242 מהם בישראל החלה בשווק מסחרי של מוצריה ב-2010 ומאז צמחה בקצב מהיר. מכירותיה של החברה צמחו מ־4 מיליון דולר ב-2010 ל-133 מיליון דולר בשנת הכספים שהסתיימה ביוני 2014 ול-140 מיליון דולר במחצית השנה שהסתיימה בדצמבר 2014, שבה עברה החברה לרווח של 6 מיליון דולר. הנהנים העיקריים מהנפקתה של החברה הן הקרנות Opus Capital שמנוהלת בידי דן אבידע, Genesis Partners ,Pacven, Walden, Lightspeed ו-Norwest. משקיע בולט בחברה היא קרן ורטקס שמנוהלת על ידי יורם אורון שמחזיקה ב-6% ממניותיה של סולאראדג'.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום