בית ההשקעות מיטב דש מסכם את השנה עם עלייה של 12% בהכנסות

החברה סיכמה את השנה עם רווח לפני מס של 142 מיליון שקל

אסא ששון

בית ההשקעות מיטב דש מסכם את שנת 2014 עם הכנסות של 782 מיליון שקל לעומת הכנסות של 694 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - עליhה של 12%. היקף הנכסים המנוהלים בסוף 2014 עמד על כ-137 מיליארד שקל לעומת כ-129 מיליארד שקל בסוף השנה הקודמת.

מנכ"ל החברה, אילן רביב, הסביר את הגידול בהכנסות: "ב-2014 נהנו מגיוסים חיוביים במוצרי הגמל, ההשתלמות והפנסיה וצמיחה עקבית של הנכסים בקרנות הנאמנות ובתעודות הסל. למרות שמתחילתה של שנת 2015 אנו עדים לפדיונות גדולים בקרנות הכספיות, לאור ירידת ריבית בנק ישראל, שאר מוצרי הבית ממשיכים בתנופה החיובית של גיוסים ועליות ערך".

אילן רביבצילום: אמיל סלמן

הוצאות שיווק, תפעול, הנהלה וכלליות ברבעון הרביעי של 2014 הסתכמו בסך של כ-151 מיליון שקל, המהווים ירידה בשיעור של כ-6.8% לעומת 162 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהוצאות לעומת הרבעון המקביל אשתקד נובעת בעיקר מירידה בעמלות מחשוב, תפעול, הוצאות שכר ומירידה בהוצאות שכירות בעקבות המעבר לבניין המשרדים החדש. הוצאות שיווק, תפעול, הנהלה וכלליות בשנת 2014 הסתכמו בסך של כ-578 מיליון שקל לעומת 550 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח לפני מס בשנת 2014 הסתכם בכ-148 מיליון שקל בהשוואה לסך של כ-42 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, והרווח הנקי בשנת 2014 הסתכם בסך של כ-78 מיליון שקל בהשוואה לסך של 12 מיליון שקל בשנת 2013.

רביב ציין עוד כי "התוצאות משקפות יותר מכל את הסינרגיה המוצלחת מעסקת המיזוג שהושלמה בשנת 2013 ובאה לידי ביטוי בשיעורי רווח יפים, תוצר של עשרות פעולות שונות שביצענו אשר נשאו פרי. אנו משקיעים מאמץ רב ואינטנסיבי באיתור פעילויות אשר יבססו עוד יותר את בית ההשקעות ויסייעו לצמיחה בעתיד, הן על בסיס הקיים והן על ידי הוספת מרכזי רווח נוספים. בין הפעילויות החדשות ניתן למנות את המוצר פנסיוני חדש והייחודי, פרוגמל מנהלים, אשר מאפשר חיסכון במסגרת קופת גמל הכוללת ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה. בנוסף, במהלך השנה האחרונה הרחיב בית ההשקעות את פעילותו בזירה הדיגיטלית שכללה את פיתוחן והשקתן של קרן הפנסיה הדיגיטלית וקרן ההשתלמות הדיגיטלית לעצמאיים, זירה אשר ממשיכה להתרחב עם שיתופי פעולה של בית ההשקעות עם גופים בהם מועדון הצרכנות הייטק-זון המאגד כ-180 אלף עובדי היי-טק המצטרפים לקרן הפנסיה באינטרנט ומקבלים הצעה אשר ממשיכה להוביל את השוק כולו לתחרות".

בתחום שכר הבכירים נהנה רביב מעלות שכר של 3.5 מיליון שקל מתוכם שולמו לו 941 אלף שקל כמענק. המענק המירבי אליו רביב יכול להגיע עומד על מיליון שקל, כלומר הוא קיבל 92.4% מהבונוס המירבי. בעלי השליטה בחברה, צבי סטפק, המשמש גם כדירקטור, נהנה מעלות שכר של 1.6 מיליון שקל ואילו בנו אבנר סטפק, המשמש כסגן היו"ר, נהנה מעלות שכר של 1.4 מיליון שקל. סך עלות השכר של חמשת הבכירים הסתכמה ב-10.8 מיליון שקל.

מניית מיטב דש בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker