מעל התחזיות: הכנסות וויקס גדלו ברבעון ב-11% ל-42 מיליון דולר

החברה דיווחה על הפסד נקי של 40 מיליון דולר במהלך 2014 ■ לחברה נוספו ברבעון 108 אלף מנויי פרימיום

עמרי זרחוביץ'

חברת האינטרנט הישראלית וויקס, שמפתחת פלטפורמה לבניית אתרים, עקפה את תחזיות האנליסטים פעם נוספת. החברה דיווחה הבוקר על הכנסות של 42 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2014 - עלייה של 67% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013, וגידול של 11% בהשוואה לרבעון השלישי של 2014. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של כ-40 מיליון דולר.

החברה הונפקה בנאסד"ק בנובמבר 2013 ומאז עלתה מנייתה ב-14%, עד לשווי שוק של כ-700 מיליון דולר. וויקס עדיין לא מציגה רווחים, וההפסד הנקי (Non-GAAP) ברבעון עמד על 9.6 מיליון דולר או 0.25 דולר למניה, בהשוואה להפסד נקי של 7 מיליון דולר, או 0.29 דולר למניה, ברבעון הרביעי של 2013. ברבעון השלישי של 2014 עמד ההפסד הנקי של החברה על 9 מיליון דולר.

ב-2014 כולה הסתכמו הכנסות החברה ב-141.8 מיליון דולר, עלייה של 71% בהשוואה לשנה שלפני כן, ומעל תחזיות האנליסטים. ההפסד הנקי השנתי (Non-GAAP) עמד על 40.2 מיליון דולר או 1.06 דולרים למניה, בהשוואה להפסד נקי של 21 מיליון דולר או 2.64 דולרים למניה ב-2013. הגבייה גדלה ב-74% והגיעה ל-171.3 מיליון דולר, בהשוואה ל-98.7 מיליון דולר בשנת 2013.

הנפקת וויקס בנאסד"ק, נובמבר 2013צילום: Nasdaq OMX

ההוצאות על שיווק ומכירות עלו ב-10% לעומת הרבעון הקודם, והסתכמו ב-27 מיליון דולר. לפי החברה, יש מתאם בין הוצאות על שיווק לעלייה בגבייה ולמספר המשתמשים הרשומים החדשים. במהלך הרבעון הרביעי נוספו לחברה כ-108 אלף מנויי פרימיום חדשים, המביאה לסך של כ-1.233 מיליון מנויי פרימיום, גידול של 56% בהשוואה לתוספת ברבעון המקביל בשנה הקודמת, ו-10% בהשוואה לרבעון הקודם. מספר כלל המשתמשים הרשומים עומד על 58 מיליון משתמשים, לאחר שברבעון האחרון נוספו 3.8 מיליון משתמשים. לפי החברה, הרבעון הרביעי נחשב יותר איטי בגלל עונת החגים, והיא מרוצה מקצב גידול המשתמשים.

אני לא חושב שמספר הפרימיום הוא כל כך נמוך", אמר באחרונה אבישי אברהמי, מנכ"ל ומייסד-שותף של וויקס, בראיון ל-TheMarker. "הרבה אנשים משתמשים בוויקס, אבל אין להם צורך כרגע באתר בתשלום. יש הרבה לקוחות שמגיעים להבשלה רק לאחר חמש שנים. אני מסתכל על ההכנסות רק בדולרים ולא באחוזים, והן גדלו ב-70% בהשוואה לשנה שלפני כן".

"2015 תהיה שנה משמעותית מאוד לוויקס"

וויקס צופה כי ההכנסות שלה ברבעון הראשון של 2015 יעמדו על 44-43 מיליון דולר, המשקפים צמיחה שנתית של 49%-53%. החברה צופה כי במהלך השנה הקרובה תעבור למדד New Adjusted EBITDA חיובי של כ-5-2 מיליון דולר. המדד מייצג רווח לפני ריבית, עלויות מימון, פחת, הפחתות, הוצאות תגמול מבוססי מניות, והוצאות הקשורות ברכישה. דו"חות הרבעון הבא יכללו גם הוצאות על הקמפיין האחרון של וויקס, שבשיאו שבשיאו הוצגה פרסומת במחצית משחק הסופרבול, דבר שגרר ביקורת בשל עלות הפרסומת הגבוהה.

אברהמי התייחס היום לדו"חות ואמר: "סיימנו את שנת 2014 עם רבעון חזק וצמיחה אדירה שעקפה את התחזיות שלנו פעם נוספת. בשנה האחרונה שמנו דגש על הרחבת סל המוצרים והגדלת נתח השוק שלנו, וזאת באמצעות השקת יכולות חדשות, הטמעת טכנולוגיות מתקדמות ושיתופי פעולה עסקיים. שנת 2015 תהיה שנה משמעותית מאוד לוויקס. פתחנו אותה עם קמפיין סופרבול מנצח, ובחודשים הקרובים נשיק מספר מוצרים משמעותיים שיקדמו אותנו צעד נוסף בדרך להגשמת המטרה ששמנו לעצמנו - לאפשר לכל אחד ליצור, לנהל ולקדם נוכחות מקצועית ודינמית ברשת, בקלות".

הפלטפורמה של וויקס מאפשרת לכל אדם לבנות אתר אינטרנט, גם ללא ידע בתכנות או בעיצוב. המודל העסקי של החברה מבוסס על מודל הפרימיום - המשתמשים יכולים לפתח את האתר בחינם ואף להפעיל אותו בתת־דומיין תחת הדומיין של וויקס או להפעיל אותו בתשלום בדומיין נפרד.

בחודשים הקרובים תוציא החברה לשוק את הפלטפורמה לבניית אתרים לבעלי מסעדות, המבוסס על המערכת שפיתח הסטארט-אפ OpenRest הישראלי, אותה רכשה וויקס בסוף אוקטובר. גם הפלטפורמה החדשה של וויקס להקמת אתרי eCommerce צפויה להיכנס לשימוש מלא בתקופה הקרובה. הפלטפורמה הזאת מעניקה לסוחרים את היכולת לבנות בקלות אתרים למסחר מקוון, כמו גם ארגז כלים לניהול שכולל אמצעי סליקה, ניהול מלאי וניהול משלוחים. 

מניית וויקס

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker