מעל התחזיות: הרווח של ורינט עלה ב-14% ל-65 מיליון דולר

הכנסות ורינט, שעוסקת בתחום המודיעין הצבאי והעסקי, צמחו ב-28% והסתכמו ב-289 מיליון דולר ■ החברה העלתה את תחזיותיה ל-2015

עמרי זרחוביץ'

הכנסות חברת ורינט שנסחרת בנאסד"ק הסתכמו ברבעון השלישי של השנה ב-288.5 מיליון דולר, עלייה של 28% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013, ומעל תחזיות האנליסטים שצפו הכנסות של 286.6 מיליון דולר. מניית החברה, שמפתחת מערכות תוכנה ומספקת שירותים בתחום המודיעין הצבאי והעסקי, עלתה ב-30% מתחילת אוגוסט ושוויה עומד על 3.7 מיליארד דולר.

הרווח המתואם של ורינט (Non-GAAP), שמשקף את הרווח בנטרול הוצאות הכרוכות בביצוע מיזוגים ורכישות, הוצאות שכר לא תזרימיות שנוגעות להקצאת אופציות לעובדים והפחתת נכסים לא מוחשיים, עלה ב-14% והסתכם ב-64.6 מיליון דולר, או 2.28 דולרים למניה בדילול מלא. עם זאת, בדומה לרבעון הקודם, גם ברבעון הפיסקלי השלישי, שהסתיים ב-31 באוקטובר, בלט הפער בין הרווח החשבונאי המקובל בארה"ב (US GAAP) לבין הרווח המתואם (Non-GAAP). הרווח החשבונאי ירד ב-45% והסתכם ב-24.3 מיליון דולר. זאת, בעיקר בגלל הפרשות בגין הקצאת אופציות שנבעה מעליית מחיר המניה.

החברה מעלה במעט את תחזית ההכנסות ל-2015 לטווח של 1.165-1.140 מיליארד דולר. התחזית לרווח הנקי למניה בדילול מלא נותרה על טווח של 3.5-3.35 דולרים למניה. החברה צופה כי הכנסותיה ב-2016 יגדלו ויהיו בטווח של 1.275-1.225 מיליארד דולר.

דן בודנר, מנכ"ל ורינט
דן בודנר, מנכ"ל ורינטצילום: עופר וקנין

דן בודנר, נשיא ומנכ"ל ורינט מערכות, התייחס לדו"חות ואמר: "אנו מרוצים מהתוצאות החזקות של הרבעון השלישי, המשקפות את המיקוד שלנו בחדשנות ובהרחבת סל הפתרונות שלנו בתחום המודיעין היישומי".

ורינט מתמחה בייצור מערכת לניתוח הקלטות קול ווידאו לשימושים אזרחיים וביטחוניים ומפתחת ומשווקת תוכנות אבטחה, ניתוח ומודיעין עסקי עבור גופים ביטחוניים וחברות מסחריות. ורינט מספקת גם פתרונות תוכנה לאיסוף, שימור וניתוח מידע המגיע ממקורות שונים כמו דואר אלקטרוני, פקס, וידאו, אינטרנט ותמסורת נתונים מרשתות IP והמרתם למודיעין עסקי.

החברה משרתת חברות אבטחה, רשויות ממשל, סוכנויות מודיעין, שדות תעופה, בניינים ציבוריים, מוסדות פיננסיים, חנויות, בתי סוהר ובנייני משרדים. היא גם מספקת שירותים ומערכות לייעול מרכזי שירות לקוחות, תקשורת נתונים ותעבורת דואר אלקטרוני.

מניית ורינט בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker