סיון איזסקו

הבנק הבינלאומי בניהולה של סמדר ברבר צדיק הציג הבוקר את הדוחות הכספיים לרבעון השלישי של 2014 אותו חתם ברווח נקי של 146 מיליון שקל, גידול של 1.4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. התשואה להון הגיעה ל-8.6%. בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הרווח הנקי הסתכם ב-426 מיליון שקל והתשואה להון ב-8.3%. שיעורי התשואה על ההון נגזרים מהעובדה שלבנק יחס הלימות הון הגבוה מבין חמשת הבנקים הגדולים ועמד בסוף הרבעון על 9.93%.

לאחר הצגת הדו"חות הבוקר דיווח הבנק על כוונה לחלק דיווידנד בהיקף של 55 מיליון שקל.

תוצאות הבנק בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הושפעו במיוחד מסביבת הריבית הנמוכה שהקטינה את הכנסות הריבית והמימון של הבנק בכ-1.9%, אך מנגד הבנק רשם הכנסות כתוצאה מגביית חובות שהופרשו בעבר ושיעור ההפרשה להפסדי אשראי עמד על מינוס 0.02%. מדובר בעיקר בהצלחה בגביית חובות שהופרשו בעבר במגזר העסקי.

בפעילות האשראי הבנק הציג צמיחה של 4.5% והיקף האשראי לציבור הסתכם בסוף הרבעון בכ-69.9 מיליארד שקל. הצמיחה נובעת בעיקר מתיק האשראי לעסקים הגדולים שצמח בכ-8.4% ל-22 מיליארד שקל - גידול של כ-1.7 מיליארד שקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד, וכן מצמיחה של 5.5% באשראי למשקי הבית שהיקפו עלה ב-1.6 מיליארד שקל ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכם בכ-30.8 מיליארד שקל.

מניית הבנק הבינלאומי בשנה החולפת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker