לייבפרסון קונה חברה מתחרה ב-65 מיליון דולר; המניה עולה ב-20%

החברה צופה כי רכישת Contact At Once תתרום 3 מיליון דולר להכנסותיה ברבעון הקרוב ■ ביום חמישי דיווחה החברה על העסקה ועל עלייה של 17% בהכנסות, והמניה ירדה ב-14%

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת לייבפרסון הדואלית, שמפתחת פתרונות לצ'אט עם גולשים, רוכשת חברה אמריקאית מתחרה תמורת 65 מיליון דולר, וצופה כי הרכישה תתרום להכנסותיה כ-3 מיליון דולר ברבעון הרביעי של השנה. החברה, Contact At Once (CAO), מספקת פלטפורמה מבוססת ענן להתקשרות צרכנים עם עסקים מקוונים. זמן קצר לאחר מכן פירסמה החברה את דו"חותיה הכספיים, בהם הציגה רווח נקי של 3.8 מיליון דולר, בדומה לרבעון המקביל. המניה הגיבה לרכישה ולדו"חות הכספיים בירידה של 14% ביום חמישי, והיום היא עולה בכ-20%.

התשלום בעבור העסקה יבוצע 43 מיליון דולר במזומן, ו-22 מיליון דולר במניות. כמו כן, CAO עשויה לקבל עד 5 מיליון דולר נוספים בהתאם לביצועים הכפופים ליעדים ומטרות פיננסים, אסטרטגיים ומיזוגיים. התשלום על העסקה יתבצע באמצעות קופת המזומנים של החברה, בה יש 87 מיליון דולר לפני ביצוע העסקה. בית ההשקעות אופנהיימר מעריך כי הרכישה מעלה את רמת הסיכון בפעילות החברה, והמלצתם נשארה על Perform.

CAO הושקה לפני כעשר שנים, והכנסותיה גדלו במשך 33 רבעונים רצופים. לפי לייבפרסון, CAO הצליחה לחדור לשווקים אנכיים גדולים כגון רכב, דיור רב-משפחתי ופרויקטי בנה-ביתך. ייחודה של החברה הוא בטכנולוגית הפטנט שלה, המאפשרת להטמיע יכולות התקשרות דו-צדדיות בתוך פרסומות מקוונות ובתוצאות חיפוש. לחברה מעל 13 אלף לקוחות.

רוב לוקאסיו, מנכ"ל ומייסד לייבפרסוןצילום: עופר וקנין

156 עסקות במהלך הרבעון

לייבפרסון הציגה בדו"חות הכנסות של 52.8 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2014 - עלייה של 17% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח הנקי (GAAP) של החברה ברבעון השלישי של 2014 הסתכם ב-3.8 מיליון דולר, או 0.07 דולר למניה, בדומה לרבעון המקביל ב-2013. ה-EBITDA המתואם לרבעון השלישי של 2014 הסתכם ב-6.9 מיליון דולר, או 0.13 דולר למניה - עלייה של 32% לעומת 5.2 מיליון דולר, או 0.09 דולר למניה, ברבעון השלישי של 2013.

בעקבות רכישת CAO ושינוי בשיעור המס, עידכנה לייבפרסון את תחזיותיה למעלה, והיא צופה הכנסות של 58-57 מיליון דולר ברבעון הרביעי, ו-209.5-208.5 מיליון דולר ב-2014 כולה. כמו כן, החברה צופה כי בכל 2014 יהיה לחברה הפסד נקי מדולל למניה (non-GAAP) של 0.12-0.10 דולר, בהשוואה ל-0.11-0.07 דולר למניה בתחזית הקודמת.

לפי הדו"חות, לייבפרסון חתמה על 156 עסקות במהלך הרבעון, מתוכם 41 עם לקוחות חדשים, ביניהם בנק מיזוהו, הבנק הלאומי הראשון ביפן, אחת מחברות השכרת הרכב המובילות בעולם, חברה גלובלית לשירותי בנקאות ופיננסים וקמעונאי צפון אמריקאי גדול. שיעור נטישת הלקוחות ירד לשפל של 1.1%.

רוברט לוקאסיו, מנכ"ל לייבפרסון, אמר עם פרסום הדו"חות: "אנחנו ממשיכים להרחיב את שיתופי הפעולה עם לקוחותינו הגדולים, ככל שהשותפויות עמם מעמיקות והופכות אסטרטגיות יותר, שכן הם רואים בהתקשרות דיגיטלית מרכיב מהותי לצמיחתם העסקית ולהגברת נאמנות הלקוחות".

לייבפרסון מציעה פלטפורמה מבוססת ענן המאפשרת לעסקים יצירת קשר יזום ומשמעותי בזמן אמת עם לקוחות באמצעות צ'אט, קול ותוכן, בזמן הנכון ובערוץ הנכון, כולל אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות ומכשירים ניידים.

מניית לייבפרסון בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker