שווי הנכסים צנח - ואלביט הדמיה הפסידה 340 מיליון שקל ברבעון השני

כחצי שנה לאחר הסדר הענק בחברה, שבו נמחקו כ-1.8 מיליארד שקל והשליטה הועברה ממוטי זיסר לקרנות יורק ודי.קיי פרטנרס - אלביט עדיין מתקשה להתרומם ולבעליה ולמנהליה צפויה עבודה רבה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

כחצי שנה לאחר שהושלם הסדר החוב הענק באלביט הדמיה, שבו נמחק חוב של כ–1.8 מיליארד שקל והשליטה בחברה הועברה ממוטי זיסר לקרנות יורק ודי.קיי פרטנרס - אלביט עדיין מתקשה להתרומם ולבעליה ולמנהליה צפויה עבודה רבה.

אלביט הדמיה, המנוהלת בידי רון הדסי ופועלת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בתחומי הנדל"ן, המלונאות, ההדמיה הרפואית והאופנה - סיימה את הרבעון השני בהפסד נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 340 מיליון שקל, לעומת הפסד של 333.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב–2013. עיקר ההפסד נגרם מהפחתות בשווי הנכסים ברומניה, הודו ויוון שביצעה חברה הבת פלאזה סנטרס (62.5%). חלקה של אלביט בהפחתות האלו הסתכם ברבעון השני ב–410 מיליון שקל.

נכס של פלאזה סנטרס
נכס של פלאזה סנטרס בפולין

בעקבות רווח חשבונאי גבוה שרשמה אלביט ברבעון הראשון לנוכח מחיקת האג"ח, סיימה החברה את המחצית הראשונה של השנה עם רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 1.16 מיליארד שקל, לעומת הפסד של 433 מיליון שקל בתקופה המקבילה. בעקבות השיפור בפעילות האופנה, הכנסות של אלביט במחצית הראשונה גדלו ב–6% לעומת התקופה המקבילה ל–179 מיליון שקל.

הונה העצמי של אלביט (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם בלסוף יוני ב–442 מיליון שקל. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 375 מיליון שקל.

פלאזה סנטרס, הנחשבת לאחד הנכסים העיקריים של אלביט, ספגה בעקבות ההפחתות הפסד של 99 מיליון יורו במחצית הראשונה של 2014. בעקבות ההפחתות הונה העצמי של פלאזה (שהשלימה באחרונה הסדר לפריסת חובותיה) ירד ל–114 מיליון יורו בסוף יוני 2014. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 21 מיליון יורו בלבד.

מניית אלביט הדמיה בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker