ירידה של 49% ברווח הנקי של בית ההשקעות אנליסט בינואר-יוני 2014

הכנסות החברה הסתכמו בכ-21 מיליון שקל ברבעון ובכ-41.4 מיליון שקל מתחילת השנה, סכומים הדומים לתקופה המקבילה אשתקד

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
אסא ששון

הרווח הנקי של בית ההשקעות אנליסט, שבשליטת שמואל לב ואהוד שילוני, הסתכם ב-4.2 מיליון שקל - ירידה של 49% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2013, כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה בסוף השבוע. את הרבעון הראשון סיימה החברה עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 2.3 מיליון שקל.

הכנסות החברה, המנוהלת על ידי איציק שינדובסקי ,  הסתכמו בכ-21 מיליון שקל ברבעון ובכ-41.4 מיליון שקל מתחילת השנה, סכומים הדומים לתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי הסתכם ברבעון בכ-3.7 מיליון שקל, בדומה לרווח התפעולי בתקופה המקבילה ב-2013. מנגד, הרווח התפעולי מתחילת השנה הסתכם בכ-7.4 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 9 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2013 - ירידה של 18%.

המקור לירידה ברווח התפעולי הוא ירידה בהכנסות בקופות הגמל של החברה המהווה את התחום המהותי בחברה, שהסתכמו במחצית הראשונה של השנה ב-19.2 מיליון שקל - ירידה של כ-6% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2013. למרות, שהחברה שמרה על רמת הכנסות זהה, ירידה זו פגעה ברווח התפעולי של החברה. החברה הסבירה זאת ב"ירידה בשיעור הממוצע של דמי הניהול האפקטיביים".

היקף הנכסים המנוהל בחברה צמח ל-10.4 מיליארד שקל. ואולם הצמיחה הביאה גם לגידול ברמת ההוצאות של החברה. לפי הדו"חות, הוצאות הנהלה וכלליות, הכוללות את כל הוצאות התפעול, השיווק והניהול של הקבוצה, עלו ל-34 מיליון שקל בינואר-יוני 2014, לעומת 32 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2013. לפי החברה, "העלייה בהוצאות נבעה ברובה מגידול בהוצאות התפעול התלויות בהיקף הנכסים".

בתחום קרנות הנאמנות החברה הציגה גידול בהכנסות. ברבעון השני של 2014 הסתכמו ההכנסות מתחום זה בכ-10.2 מיליון שקל, גידול של 6% בהשוואה לרבעון הקודם, בו נרשמו הכנסות של 9.6 מיליון שקל מתחום זה.

איציק שנידובסקי, מנכ"ל אנליסט אמר כי "במהלך המחצית הראשונה נהנינו מגידול נאה בהיקף הנכסים תוך שמירה על רווחיות נאותה, למרות תנאי השוק המאתגרים המאפיינים את הענף בשנים האחרונות. כבית השקעות פרטי שאינו מצוי בניגוד עניינים, אנליסט נהנה מעצמאות בכל הקשור לאסטרטגיית ההשקעות ואנו מאמינים כי בדרך זו נצליח לייצר ערך ללקוחותינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker