דו"חות קשים לסקיילקס: תפתח במגעים מול בעלי האג"ח להסדר חוב חדש - דו"חות Q1 - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

דו"חות קשים לסקיילקס: תפתח במגעים מול בעלי האג"ח להסדר חוב חדש

החברה מציגה הפסד של 11 מיליון שקל ברבעון הראשון ■ חשש מהעמדת חובות למזרחי ולאקסלנס לפרעון מיידי ■ חשש כי ביטול הסכם בעלי מניות עם חיים סבן בפרטנר יוביל לדרישת מחזיקי אג"ח ד',ו' להעמיד את החוב לפרעון מיידי

30תגובות

"לאור התפתחויות שליליות במערכת היחסים ההסכמית והעסקית בין החברה לבין סמסונג (סקיילקס מוכרת ומשווקת את האביזרים של ענקית התקשורת הקוריאנית בישראל מ.ר), אשר החלו בסמוך לפרסום דו"ח זה, ולאור סימני האזהרה המתקיימים בחברה נכון לסוף מארס 2014 - מציגה החברה דו"ח תזרים מזומנים חזוי לתקופה של שנתיים.

על פי החברה שבשליטת סאני אלקטרוניקה של אילן בן דב זהו "דו"ח גרעוני המבוסס על הנחות שמרניות". הדו"חות לרבעון הראשון של 2014 פורסמו הלילה בשעה 03:16.

כמו כן כותבת סקיילקס, המנוהלת על ידי יהל שחר, בדו"ח דירקטוריון כי "דירקטוריון החברה קבע כי קיימים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה דשל החברה כ'עסק חי'". בנוסף, כאמור בדו"ח הסקירה של רואה חשבון המבקר של החברה, אשר נלווה לדו"חות הכספיים לסוף מארס 2014, כלולה הערה בדבר קיומם של ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כ"עסק חי". כלומר חודשים ספורים בלבד אחרי שהצליחה להסיר מדו"חותיה את הערת "עסק חי" בעקבות ההסכמות שהגיעה להסדר עם מחזיקי סדרות האג"ח הלא מובטחות, סקיילקס, שהגירעון בהון העצמי שלה הסתכם ב-433 מיליון שקל, שוב נכנסת לסחרור בעקבות הסיכון הממשי לאבד את הזיכיון של סמסונג ששווייו הוערך על ידה בעד 515 מיליון שקל.

סקיילקס מציינת כי להערכתה אם היא לא תצליח לשנות את עמדת סמסונג ביחס להיבטים המסחריים של חוזה ההתקשרות ביניהם, עלולה להיות לכך השפעה מהותית לרעה על יכולת החברה לעמוד ביעדיה על פי הסכם ההפצה, מכוחו מפיצה החברה טלפונים ואביזרים של סמסונג, על תזרים המזומנים החזוי שלה, על שווי ההוגן של הפעילות, על ה-NAV (שווי נכסי נקי) שלה ועל כושר הפרעון.

עופר וקנין

במצב דברים זה, טוענת סקיילקס, קיים חשש לקיומן של עילות לפירעון מיידי בשטרי הנאמנות ובמסמכי האשראי של החברה מול בנק מסחרי (ככל הנראה מזרחי טפחות) וגוף מוסדי (אקסלנס) שהעמיד אשראי לחברה.

סקיילקס מציינת עוד כי בדו"חות הכספיים ובדו"ח תזרים המזומנים החזוי לא נכללו כל התאמות לגבי ערכי הנכסים והתחייבויות וסיווגם, שייתכן ותהיינה דרושות אם החברה לא תוכל להמשיך ולפעול כ"עסק חי". סקיילקס סיימה את הרבעון הראשון עם הפסד של 11 מיליון שקל מפעילות מתמשכת לעומת הפסד של 4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2013 .ההפסד הנקי (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם בכ-11 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-91 מיליון שקל ברבעון המקביל.

תחום פעילות הטלפונים הסלולאריים המרוכז תחת סמסונג תרם רווח תפעולי של 12 מיליון שקל, לעומת 14 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה ברווח התפעולי מפעילות זו נבעה לפי סקיילקס בעיקר משחיקת מחירי המוצרים הנמכרים עקב התחרות העזה מול היבוא המקביל וזאת למרות הגידול במספר מכשירי הסלולר שנמכרו על ידי החברה וגידול במכירות החברה.

כמו כן מעדכנת סקיילקס כי ביטול הסכם בעלי המניות בפרטנר מול קבוצת סבן (המחזיקה בכ-31% מפרטנר) עלול להביא לכך שלמחזיקי האג"ח שלה מסדרות ד',ו' תקום עילה להעמיד את החוב לפרעון מיידי - זאת בגין התחייבות להחזיק מעל 26% מפרטנר של סקיילקס וקבוצת סבן ביחד. סקיילקס מציינת שהיא סבורה כי אין ממש בטענות סבן לקיום בוררות והפרדת כוחות, אך מוסיפה כי בכוונתה להסכים למינוי בורר.

נכון לסוף מארס 2014 לסקיילקס חוב ברוטו של 955 מיליון שקל ובניכוי מזומנים ושווי מזומנים של 110 מיליון שקל שהינו פיקדון שמשועבד כולו לבנק והון חוזר של 35 מיליון שקל, החוב נטו הינו 880 מיליון שקל. סקיילקס מחזיקה נכון להיום ב-19.55 מיליון מניות פרטנר (12.56%) ששווי שוק שלהן עומד על כ-576 מיליון שקל.

בעקבות ההנחות השמרניות ומתוך חשש כי המזרחי לא יאפשר לחברה להשתמש בפקדון שהופקד אצלו, מעריכה סקיילקס כי נכון לתחילת אפריל 2014 יש לה מזומנים ושווי מזומנים פנויים של כ-1 מיליון שקל בלבד כשעליה לעמוד בתשלומים לבעלי האג"ח והבנקים עד סוף השנ, בסכום של 219 מיליון שקל. לפי ההערכות, גם לאחר מימוש מניות פרטנר תמורת תזרים נטו של 122 מיליון שקל וגם לאחר מימוש פקדונות וקבלת תזרים של 21 מיליון שקל מפעילות סמסונג, יהיו חסרים לה כ-6 מיליון שקל בסוף 2014 .

היקף הפרעונות הצפויים ב-2015 יגיע ל-167 מיליון שקל וגם לאחר מימוש נטו של מניות פרטנר תמורת 138 מיליון שקל וקבלת תזרים של 40 מיליון שקל מפעילות סמסונג, סקיילקס צופה גירעון של 10 מיליון שקל בקופה נכון לסוף 2015 ושל 25 מיליון שקל בסוף מארס 2016.

דו"ח זה נבנה תחת הנחה שפרטנר לא תחלק בתקופה זו של שנתיים דיווידנדים, וכי לא תהיה העברת שליטה בסאני - שכבר במשך שנה וחצי נמצאת במצב של חדלות פרעון בשל חוסר יכולת לעמוד בהתחייבויות של כ-300 מיליון שקל לנושיה.

בשבוע שעבר נראה היה כי הסדר החוב בסאני עומד לפני סיום, אך הבעיות של סקיילקס משנות כעת את כל התמונה. סאני פירסמה דו"חות קשים גם כן ב-04:00 לפנות בוקר עם הפסד של 14 מיליון שקל, גירעון בהון עצמי של 609 מיליון שקל וגירעון בהון חוזר של 404 מיליון שקל.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#