הבינלאומי: ירידה של 12% ברווח הנקי ל-120 מיליון שקל

הרווח משקף תשואה שנתית על ההון של 7.2% בלבד ■ האשראי למגזר העסקי התכווץ ב-4.3% לעומת הרבעון הקודם ■ מנכ"לית הבנק סמדר ברבר צדיק: "סביבת הריבית הנמוכה, המדד השלילי וכן השפעות חשבונאיות קיזזו באופן זמני, את השפעת הצמיחה בהקפי הפעילות"

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

הבנק הבינלאומי, בניהולה של סמדר ברבר צדיק, רשם ברבעון הראשון של השנה רווח נקי של 120 מיליון שקל. זהו קיטון של 12% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הרבעוני משקף תשואה שנתית על ההון בשיעור של 7.2% בלבד.

סמדר ברבר צדיק הסבירה כי את הירידה ברווחיות. "סביבת הריבית הנמוכה, המדד השלילי וכן השפעות חשבונאיות קיזזו באופן זמני, את השפעת הצמיחה בהקפי הפעילות. יחס הון הליבה ממשיך להיות גבוה, דבר המעיד על איתנותה של הקבוצה", ציינה ברבר צדיק.

ברבעון הראשון של השנה תיק האשראי של הבנק (68 מיליארד שקל) התכווץ ב-1.2% לעומת הרבעון הקודם וגדל ב-0.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ברבעון הראשון התכווץ האשראי של הבנק למגזר העסקי ב-4.3%, ביחס לרבעון הקודם וביחס לרבעון המקביל אשתקד. מנגד הבנק הגדיל את האשראי למשקי הבית ב-0.8% ביחס לרבעון הקודם וב-6% ביחס לרבעון המקביל.

הבנק רשם הפרשה להפסדי בהיקף של 10 מיליון שקל בלבד, המהווה 0.06% מתיק האשראי. סך ההכנסות לאחר הוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו ב-924 מיליון שקל ירידה של 1.6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הכנסות הבנק הושפעו כאמור לשלילה מהפחתת הריבית במשק, ומנגד נהנה הבנק מגידול בהכנסות מפעילות הלקוחות בשוק ההון. ההוראות החשבונאיות החדשות בעניין אופן ההכרה בעמלות פרעון מוקדם ועמלות טיפול באשראי הקטינו את הרווח המדווח ב-2 מיליון שקל בלבד.

ההוצאות התפעוליות והאחרות הסתכמו ב-721 מיליון שקל, בהשוואה ל-704 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול בשיעור של 2.4%. מתוך זה משכורות והוצאות נלוות גדלו ב-1.9% ל-438 מיליון שקל.

יחס הון עצמי רובד 1 (באזל 3) ליום 31 במרס 2014 עמד על שיעור של 9.73%, בהשוואה ל-10.11% בסוף שנת 2013 וזאת לאחר חלוקת דיווידנד.

מניית הבינלאומי בשנה החולפת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker