פועלים אי.בי.אי ברבעון שיא: ההכנסות זינקו ב-17%, הרווח - 11 מ' ש'

חברת החיתום, הנשלטת על ידי בית ההשקעות אי.בי.אי, השתתפה במהלך הרבעון ב-27 הנפקות ובהן גייסה כ-4.7 מיליארד שקל ■ החברה תחלק דיווידנד של 9 מיליון שקל - בהמשך לדיווידנד של 24 מיליון שקל ב-2013 ■ המניה הגיבה לתוצאות בעלייה של 3.7%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת החיתום פועלים אי.בי.אי, בניהולו של ארז גולדשמידט, מציגה רבעון חזק במיוחד שבו נרשם שיא בהכנסות וברווח לפני מס. הכנסות החברה, שבשליטת בית ההשקעות אי.בי.אי (42.7%) ובנק הפועלים (19.9%), גדלו ב-7.5% ל-17 מיליון שקל, והרווח צמח בכ-5% ל-11.5 מיליון שקל. דירקטוריון החברה הודיע על חלוקת דיווידנד בהיקף של 9 מיליון שקל, בהמשך לדיווידנד של 24 מיליון שקל שחולק ב-2013.

בדומה לשאר חברות החיתום, פועלים אי.בי.אי נהנית מגל הגאות השוטף את הבורסה ושטף ההנפקות הנלווה לו - בעיקר על רקע הריבית הנמוכה במשק. במהלך הרבעון השתתפה החברה ב-27 הנפקות, מהן 22 הנפקות לציבור והיתר הנפקות פרטיות. בהנפקות גייסה כ-4.7 מיליארד שקל, שהניבו לה הכנסות של 15.8 מיליון שקל, זאת בהשוואה ל-35 הנפקות ברבעון המקביל שבהן גויסו כ-6.5 מיליארד שקל ושהניבו הכנסות של 12.7 מיליון שקל.

הגידול בהכנסותיה של פועלים אי.בי.אי במהלך הרבעון נובע משוני בתמהיל העסקות. בעוד שברבעון הקודם ביצעה החברה בעיקר הפצה של אג"ח – עסקות הכרוכות בעמלות נמוכות - הרי שברבעון הנוכחי החברה ביצעה הנפקות המובטחות בחיתום והנפקות ראשוניות (IPO) של מניות, בהן העמלות גבוהות בהרבה, וזאת בשל הסיכון והעבודה הכרוכים בהן.

ברבעון הראשון עמדה פועלים אי.בי.אי בראש שוק החיתום. החברה הובילה 12 הנפקות של אג"ח ומניות, בהשוואה לשש הנפקות של לאומי פרטנרס חיתום ולחמש של כלל חיתום, המתחרה העיקרית שלה. במהלך הרבעון ביצעה החברה שתי הנפקות ראשונות (היחידות שיצאו לשוק) של מגדלי הים התיכון וסקייליין בהיקף כולל של כ-550 מיליון שקל. מתחילת 2013 ועד תום הרבעון יצאו לשוק שש הנפקות ראשונות - ארבע מהן בהובלת פועלים אי.בי.אי.

ארז גולדשמידט, מנכ"ל פועלים אי.בי.איצילום: עופר וקנין

הוצאותיה של פועלים אי.בי.אי הסתכמו ברבעון בכ-6.1 מיליון שקל, בהשוואה ל-5.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה. עיקר הגידול בהוצאות מיוחס להוצאות שכר ומענקים, הנגזרות מהיקפי הרווחיות של החברה וכוללות אומדן של המענקים שישולמו בעתיד בהתאם למדיניות התגמול. ב-2013 קיבל המנכ"ל גולדשמידט בונוס של 2.5 מיליון שקל. בסך הכול קיבלו ב-2013 ארבעת בכירי החברה מענקים בהיקף של 6 מיליון שקל.

בשורה התחתונה, הרווח הכולל לאחר תשלום מסים עמד על 8.4 מיליון שקל, המגלם שיעור רווחיות גבוה במיוחד של 50%. זהו שיעור רווחיות המאפיין חברות פיננסיות הפועלות בתחום החיתום, שבו ההוצאות נמוכות באופן יחסי. ההון העצמי של החברה מסתכם כיום בכ-136 מיליון שקל, עם יחס הון למאזן של כ-89%. לחברה מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 122 מיליון שקל. מניית החברה הגיבה לתוצאות בעלייה של 3.7%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker