עלויות קרב ההישרדות של נוחי דנקנר לאי.די.בי - 32 מיליון שקל

אי.די.בי אחזקות הציגה בדו"חות שפירסמה לפנות בוקר הפסד רבעוני של 380 מיליון שקל ■ עלויות המימון של החברה אחראים להפסד של כ-299 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים10
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת אי.די.בי אחזקות, הנמצאת בימים אלה בהליך של גיבוש הסדר חוב עם נושיה, פירסמה הלילה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2013. החברה הציגה הפסד כולל לתקופה של 380 מיליון שקל, לעומת הפסד של 17 מיליון שקל בתקופה המקבילה. עלויות המימון של אי.די.בי אחזקות אחראים להפסד של כ-299 מיליון שקל, לעומת הפסד של 191 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2012.

את תשעת החודשים הראשונים של 2013 סיימה החברה עם הפסד של 358 מיליון שקל, לעומת הפסד של 970 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2012. הכנסותיה של אי.די.בי הסתכמו ברבעון ב-5.8 מיליארד שקל, ירידה של 6% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2012.

מאזן החברה צנח ב-62% בתוך כשנה מ-127 מיליארד שקל ל-47 מיליארד שקל בלבד. לבעלי המניות של הקבוצה גירעון של 2.4 מיליארד שקל בהון העצמי, בהשוואה לגירעון של 1.6 מיליארד שקל ברבעון המקביל. הירידה החדה במאזן ברבעון השלישי היא תוצאה של הגדרת פעילות כלל ביטוח כפעילות מופסקת, מכיוון שהשליטה בה העוברה לממונה על שוק ההון.

נוחי דנקנר ומנכ"ל אי.די.בי חיים גבריאלי בבית המשפטצילום: טל שחר

מקור הכנסותיה של אי.די.בי אחזקות הינו מהחברות הבנות והנכדות בהן היא מחזיקה בשרשור. אחזקות החברה בקרדיט סוויס והמכירות אותן ביצעה הניבו לה רווח של 251 מיליון שקל, לעומת רווח של 218 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012; הרווח מסלקום היה 18 מיליון שקל לעומת 44 מיליון שקל ברבעון המקביל; שופרסל, המהווה כ-8% מכלל אחזקותיה, הציגה לה הפסד של 3 מיליון שקל הרבעון, לעומת רווח של 14 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2012; נכסי הגז והנפט הקנו לה הפסד רבעוני של 1 מיליון שקל, לעומת הפסד רבעוני של 141 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

קרב ההישרדות של דנקנר עלה לו 32 מיליון שקל

מכיוון שהחברה נושאת עדיין הערת "עסק חי", החלק המעניין בדו"ח הינו עלויות קרב ההישרדות של נוחי דנקנר כבעל שליטה בחברה, שחייבת כיום מעל 2 מיליארד שקל לנושיה. עלות הסדר באי.די.בי אחזקות הסתכמו ברבעון ב-17 מיליון שקל. מתוך סכום זה, כ-9 מיליון שקל הינם הוצאות עבור יועצים משפטיים מטעם מחזיקי איגרות החוב וכן עבור נאמנים, יועצים כלכליים ואחרים; כ-6 מיליון שקל הינם הוצאות עבור עורכי דין ויועצים מטעם החברה. כמיליון שקל הינם הוצאות עבור פקידי בית המשפט וכמיליון שקל הינם הוצאות עבור יועצים מטעם אחרים.

עלות היועץ הכלכלי שליווה את החברה בהליכים אלו חולקה כך ש-80% מההוצאות נכללו בהוצאות מטעם החברה ו-20% מההוצאות מטעם המחזיקים. זאת, בשל ליווי ושירותים כלכליים אחרים שסיפק היועץ הכלכלי גם לנציגות מחזיקי איגרות החוב. אי.די.בי מבהירה כי עד היום שילמה כ-15 מיליון שקל, אך אין היא יכולה להעריך את היקפם של דרישות לתשלום הוצאות נוספות אותן היא צופה כי אכן יגיעו.

מניית אי.די.בי אחזקות בשנה האחרונה

עלות הסדר החוב באי.די.בי פיתוח הסתכמה ברבעון החולף ב-15 מיליון שקל. מתוך סכום זה, כ-8 מיליון שקל הינם הוצאות עבור יועצים מטעם מחזיקי איגרות החוב של החברה, בכלל זה נאמנים ועורכי דין. כ-5 מיליון שקל הינם הוצאות עבור עורכי דין ויועצים מטעם החברה וסך של כ-2 מיליון שקל הינם הוצאות עבור פקידי בית המשפט. מתוך סכום זה שילמה אי.די.בי פיתוח כ-12 מיליון שקל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker