גידול של 25% ברווח הנקי של בנק דיסקונט ל-276 מיליון שקל

הרווח הנקי משקף תשואה שנתית על ההון של 9.6%; ועד העובדים בבנק הכריז הבוקר על החרפת שיבושי העבודה בבנק; הנהלת דיסקונט קוראת ללקוחות לעקוף את השיבושים ולקבל שירות בסניפי בנק מרכנתיל

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק דיסקונט, שבניהולו של ראובן שפיגל, הציג הבוקר רווח נקי של 276 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2013, גידול של 5% ביחס לרבעון הקודם וגידול של 25% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי משקף תשואה שנתית על הון בשיעור של 9.5%. יחס הלימות הון הליבה עמד בסוף הרבעון על 9.3% (במונחי באזל 2).

הגידול ברווח ביחס לרבעון המקביל אשתקד נרשם בעיקר בזכות ירידה בהוצאות בגין הפסדי אשראי, שליטה בצד ההוצאות והירידה בהפרשות למסים. דיסקונט הצליח לעצור את מגמת הגידול בצד הוצאות התפעול. הוצאות השכר גדלו ב-0.8% בלבד ביחס לרבעון המקביל אשתקד וסך ההוצאות התפעוליות קטנו ב-0.6% ביחס לרבעון המקביל אשתקד וקטנו ב-1.3% ביחס להוצאות ברבעון הקודם.

מנכ"ל דיסקונט ראובן שפיגל מסר עם פרסום הדו"חות כי "ברבעון השלישי נרשמה עלייה בהכנסות ריבית נטו בשיעור של 5.1% לעומת הרבעון השני של שנת 2013. התוצאות מעידות על שיפור בהשגת יעדי הקבוצה, במיוחד לנוכח ההתמתנות הנמשכת בפעילות המשק וסביבת הריבית הנוכחית.אנו ממשיכים לפעול על פי המתווה שקבע הדירקטוריון לניהול ההון. יחס הלימות הון הליבה עלה משיעור של 8.6% בסוף 2012 ל-9.3% בסוף הרבעון השלישי לשנת 2013. החברות הבת בקבוצה המשיכו להציג רווחיות גם ברבעון זה. חלקו של הבנק ברווחי חברות כלולות הסתכם ב-56 מיליון שקל לעומת 42 מיליון שקל ברבעון הקודם. הנהלת הבנק נחושה להמשיך ולנהל באופן קפדני את יעדי הקבוצה, ובכלל זה את מתווה ההון, על מנת לאפשר לקבוצה המשך צמיחה. בד בבד, יימשך פיתוח מערכי השירות במטרה להוסיף ולשפר את חווית השירות ללקוחות הבנק".

מנכ"ל דיסקונט, ראובן שפיגלצילום: מוטי מילרוד

במקביל לשיפור בתוצאות הבנק, וועד העובדים בבנק הכריז הבוקר על החרפת שיבושי העבודה בבנק. הוועד הכריז על הפסקת פעילות הדואר בין הסניפים והמשמעות היא כי לקוחות דיסקונט לא יוכלו להפקיד צ'קים בכל הסניפים. כמו כן, הכריז הוועד על סגירת סניף הבורסה ליהלומים ברמת גן. כפתרון ביניים לצעדי הוועד, מסר היום בנק דיסקונט כי לקוחותיו יוכלו להפקיד צ'קים בסניפי חברת הבת, בנק מרכנתיל, שבו הפעילות נמשכת כסדרה שכן מדובר בוועדי עובדים נפרדים לשני הבנקים.

מניית דיסקונט בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker