הבינלאומי: ירידה של 10.5% ברווח הנקי ל-144 מיליון שקל

הרווח משקף תשואה על הון 9%; הירידה ברווח נרשמה בשל ירידה בהכנסות המימון, שקוזזה בחלקה בעליה בהכנסות הבנק מעמלות ני"ע ועמלות כרטיסי אשראי

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק הבינלאומי בניהולה של סמדר ברבר צדיק הציג הבוקר את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי אותו חתם ברווח נקי של 144 מיליון שקל, רווח דומה לזה שנרשם ברבעון הקודם, ורידה של 10.5% ביחס לרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הרבעוני משקף תשואה על ההון של 9%.

יחס הלימות הון הליבה של הבנק הינו הגבוה במערכת הבנקאות ועמד בסוף הרבעון השלישי על 10.04% (במונחי באזל 2). במונחי באזל 3 יחס הלימות ההון של הבנק נאמד ב-9.88% - יחס גבוה באופן משמעותי מהדרישות בהן הבנק נדרש לעמוד עד תחילת 2015.

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"ל קבוצת הבינלאומי אמרה כי "תוצאות הבינלאומי משקפות את מעמדה של הקבוצה בזירה התחרותית ואת האיתנות הפיננסית שלה, שבאה לידי ביטוי בהלימות ההון הגבוהה במערכת שחצתה הרבעון את ה- 10%. ההתמחות והמובילות של הבינלאומי בתחום שוק ההון וביעוץ השקעות הן הקטר שמאפשר את צמיחת הבנק גם בסביבת ריבית נמוכה. בנוסף ממשיך הבנק להציג שיפור מתון אך עקבי ומתמשך ביחס היעילות וכן לנהל תיק אשראי איכותי ומפוזר".

הבנק מדווח על צמיחה בהיקפי הפעילות: גידול של 1.1% בהיקף תיק האשראי ביחס לרבעון המקביל אשתקד וזה הסתכם ב-66.9 מיליארד שקל וכן הציג הבנק צמיחה של 1.9% בהיקף הפקדונות שהסתכמו ב-85.4 מיליארד שקל.

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומיצילום: עופר וקנין

הבנק ממשיך לשמור על תיק אשראי איכותי, כאשר ההפרשות להפסדי אשראי היוו כ-0.13% בלבד מתיק האשראי. הכנסות הריבית של הבנק ירדו ב-11% ל-560 מיליון שקל ברבעון, בשל צמצום מרווח הפקדונות בשל הפחתת הריבית, אך בעיקר בשל ירידה בהיקף הרווחים מפעילות בנגזרים וירידה ברווח מתיק האג"ח.

הכנסות הבנק מעמלות עלו ב-7.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-360 מיליון שקל. עיקר הגידול נובע מעליה בהכנסות מפעילות הלקוחות בשוק ההון וכן כתוצאה מחתימה על הסכם חדש על חברת הבת (28%) כאל, במסגרתו חברת כרטיסי האשראי מעבירה להבינאלומי שיעור עמלות גבוה יותר בגין הרכישות שמבצעים לקוחות הבנק בכרטיסי האשראי.

הבנק הצליח לרסם את צד ההוצאות התפעוליות ואלו גדול ב-0.5% בלבד ביחס לרבעון המקביל אשתקד. סך ההוצאות עמד על 686 מיליון שקל. עם זאת יחס ההוצאות התפעוליות לסך ההכנסות עדיין גבוה מאד ועומד על 72.9% - יחס המעיד על חוסר יעילות תפעולית בעובדת הבנק.

מניית הבינלאומי בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker