מנכ"ל לאומי קארד: "צופים התגברות הדרישה לתנאי אשראי תחרותיים"

לאומי קארד הציגה גידול של 19% בהיקף האשראי שהיא מעמידה ללקוחותיה ובגינו גובה החברה ריבית ממוצעת של 8.9%; היקף השימוש בכרטיסי אשראי של לאומי קארד צמחו ב-6.7% ביחס לרבעון המקביל אשתקד

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד הנמצאת בבעלות בנק לאומי (80%) וקבוצת עזריאלי (20%) הציגה היום (ג') את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה. החברה מדווחת על צמיחה של 6.7% בהיקף הצריכה באמצעות כרטיסי האשראי של החברה ביחס להיקפי השימוש ברבעון המקביל אשתקד. זאת בהשוואה לגידול של 5% עליה דיווחה החברה המתחרה ישראכרט ולעומת צמיחה של 7.5% עליה דיווחה חברת כא"ל.

חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארד מסביר את העליה בהיקפי השימוש בכרטיסי החברה בהטבות שהחברה מעניקה למחזיקי הכרטיסים המחזקים את נאמנות הלקוחות ומגבירים את העדפת השימוש בכרטיסי החברה על פני כרטיסים אחרים בארנקו של הלקוח.

במהלך הרבעון לאומי קארד שילמה לבנק לאומי תמלוגים בהיקף של 19 מיליון שקל בגין פעילותו בשיווק והפצת כרטיסי האשראי של החברה. לאחר תשלום תמלוגים אלו חתמה החברה את הרבעון ברווח ני של 55 מיליון שקל, גידול של12% ביחס לרווח ברבעון המקביל אשתקד.

צילום: לימור אדרי

עיקר הגידול ברווח נבע מהגידול בהיקפי השימוש בכרטיסי אשראי לאומי קארד אשר הביאו לגידול של 5 מיליון שקל ברווח של החברה ממגזר זה ל40 מיליון שקל. בפעילות הסליקה רשמה לאומי קארד גידול של 1 מיליון שקל ברווח הנקי ל-16 מיליון שקל ברבעון וזאת כתוצאה מפתיחת שוק סליקת כרטיסי "ישראכרט מקומי" לתחרות שאפשר ללאומי קארד להתחיל לסלוק בתי עסק שבעבר סלקו רק דרך ישראכרט.

לאומי קארד רשמה גידול של 19% בהיקף האשראי ללקוחותיה, שהסתכם בסוף הרבעון בכ-2.17 מיליארד שקל. הריבית הממוצעת שהחברה גבתה בגין אשרי זה הינה 8.9%. לשם השוואה שתי החברות המתחרות כאל וישראכרט רשמו שיעורי צמיחה חד ספרתיים נמוכים. ישראכרט גבתה מלקוחותיה ריבית ממוצעת של 8.98% וכאל גובה את הריבית היקרה ביותר - 11.3%.

מדוחות החברה עולה כי החברה ממשיכה לצאת בהדרגה מפעילות האשראי לבתי עסק, והיקף פעילות זה הסתכם בסוף הרבעון ב-96 מיליון שקל, לעומת 149 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארד מסר כי "התוצאות העסקיות משקפות המשך צמיחה משמעותית בכל הפרמטרים, למרות תנאים מאתגרים בסביבה העסקית והרגולטורית. הרבעון האחרון הושפע מגידול בצריכה כתוצאה מעונתיות, בשל חופשת הקיץ והחגים המוקדמים, וכן מצעדים עסקיים ושיווקיים שנקטנו בשנה האחרונה כחלק מהיערכות מקדימה לסביבה המשתנה. במבט קדימה, אנו צופים המשך גידול בפעילות העסקית, תוך התגברות הדרישה מצד לקוחותינו לתנאי אשראי תחרותיים ולשירותים דיגיטליים מתקדמים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker