כלל תעשיות של בלווטניק הפסידה 40 מיליון שקל ברבעון השלישי

חברת האחזקות שנמחקה באחרונה מהמסחר סבלה במהלך הרבעון בעיקר מעלייה חדה בהוצאות המימון והעמקת ההפסדים במגזר הביוטכנולוגיה, בין היתר של החברות הבנות קיורטק ומדיוונד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת האחזקות כלל תעשיות, שנמחקה מהמסחר בתחילת אוקטובר, הפסידה ברבעון השלישי כ-40 מיליון שקל (ההפסד מיוחס לבעלי המניות). החברה, שבשליטת המיליארדר לן בלווטניק, סבלה במהלך הרבעון בעיקר מעלייה חדה בהוצאות המימון והעמקת ההפסדים במגזר הביוטכנולוגיה, בין היתר של החברות הבנות קיורטק ומדיוונד.

ההפסד השוטף של כלל תעשיות, כלומר בניכוי הפרשות חד-פעמיות, רווחים ממימוש השקעות או הפחתות, הסתכם ב-11 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 8 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד הכולל הועמק ל-55 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסותיה המאוחדות של כלל תעשיות (כלומר, בשקלול כלל החברות בקבוצה) קטנו ב-3% ל-1.19 מיליארד שקל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

לפיד: תבוטל העלאת מס ההכנסה בכל מדרגות המס ב-2014

האוזר בוחן אפשרות לביטול עמלות הקנייה והמכירה של תעודות סל

לן בלווטניקצילום: בלומברג

כלל תעשיות היא חברת אחזקות ששולטת בכמה מהחברות המרכזיות במשק. בין היתר, החברה שולטת ביצרנית המלט נשר, מפעל נייר חדרה, יצרנית האופנה גולף וכלל ביוטכנולוגיה. בנוסף, החברה מחזיקה בחברת תעבורה (המחזיקה ב-66% ממניות חברת המטענים ממן), במנועי בית-שמש וביפאורה. למרות שמניותיה אינן נסחרות עוד בבורסה, לחברה חוב סחיר של 1.3 מיליארד שקל.

תוצאות החברות הבנות: נשר הרוויחה ברבעון כ-58 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 54 מיליון ברבעון המקביל; תעבורה סיימה ברווח של 20 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 26 מיליון שקל ברבעון המקביל; נייר חדרה הפסידה 61 מיליון שקל , בהשוואה להפסד של 6 מיליון שקל; גולף הרוויחה 10 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 8 מיליון שקל וכלל ביו-טכנולוגיה הפסידה 39 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 33 מיליון שקל ברבעון המקביל.

אקסס אינדסטריס, החברה הפרטית שבבעלות בלווטניק, רכשה את מניות הציבור בכלל תעשיות (50.01%) במחיר של 15.8 שקל למניה - ובסך הכל תמורת כ-1.27 מיליארד שקל. הרכישה בוצעה באמצעות "מיזוג משולש הופכי", שבה מוזגה כת"ש לתוך חברה ייעודית שהקימה אקסס.

הצעתה של אקסס אינדסטריס שיקפה לכלל תעשיות שווי של 2.5 מיליארד שקל - הדומה לשווי שבו נרכשה החברה לפני כשנה מידי קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר. על רקע המחיקה הוגשה כנגד כלל תעשיות בקשה לתביעה ייצוגית ונגד דירקטורים בה, בטענה שעסקת המחיקה "פסולה, מקפחת, בלתי הוגנת ובלתי חוקית". התובעים דרשו שבית המשפט יבטל את המהלך, ושהמניות ייהפכו לרדומות לאחר אישורו של המהלך.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker