הרווח הכולל של מנורה ירד ב-29% ברבעון האחרון

לאחר מותו של היו"ר והבעלים של הקבוצה, מנחם גורביץ, מונה גדליה דורון כיו"ר זמני ■ בתגובה לדו"חות מגיבה המניה בירידות שערים קלות של 0.1%

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

חברת הביטוח מנורה, המנוהלת בידי מוטי רוזן, פירסמה את דו"חותיה הכספיים לתשעת החודשים הראשונים של 2013. הרווח הכולל בתשעת החודשים הראשונים של 2013 עומד על 356 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 276 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל ברבעון השלישי של 2013 הסתכם לסך של 127 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 179 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 29%. , מנחם גורביץ, במקומו מונה כיו"ר זמני גדליה דורון. בתגובה לדו"חות מגיבה המניה בירידות שערים קלות של 0.1%.

מנורה הסבירה את בכך שבתקופה המקבילה אשתקד נרשמה הטבת מס בסך כ-54 מיליון שקל כתוצאה מרכישת ומיזוג הבנק לפיתוח התעשייה למנורה מבטחים ביטוח, וברבעון השלישי אשתקד נרשם רווח חד פעמי בסך של כ-50 מיליון שקל כתוצאה מחתימה על שני הסכמים עם מבטחי משנה בביטוח בריאות.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מוטי רוזן
מוטי רוזן, מנכ"ל מנורה מבטחיםצילום: מוטי קמחי

הירידה ברווח הכולל ברבעון מקורה בירידה ברווח הכולל הרבעוני של כל מקורות הרווח של החברה - כלומר רווח מחיסכון ארוך טווח וביטוח חיים (16.4%), ביטוח בריאות (ירידה של 79.7%) וביטוח כללי (ירידה של 37.4%). הרווח הכולל לפני מס מפנסיה הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של השנה בכ-69 מיליון שקל, למול רווח של כ-70 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

הרווח הכולל לפני מס ברבעון השלישי של 2013 בתחום הפנסיה הסתכם בכ-26 מיליון שקל, זהה לרווח ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הכולל לפני מס בתחום ביטוח כללי ברבעון הסתכם בכ-77 מיליון שקל, אל מול רווח כולל בסך של כ-123 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 37%.

הרווח הכולל לפני מס בתשעת החודשים הראשונים של 2013 מביטוח רכב רכוש הסתכם בכ-70 מיליוני שקל למול הפסד כולל לפני מס של כ-6 מיליון שקל בתשעת החודשים אשתקד. הגידול ברווח נובע בעיקר מגידול בפרמיה המורווחת ומשיפור ברווח החיתומי. הרווח הכולל לפני מס בתשעת החודשים של 2013 מביטוח רכב חובה הסתכם לכ-137 מיליון שקל למול כ-178 מיליוני שקל בשנה שעברה. הירידה ברווח נובעת בעיקר מירידה בהכנסות מהשקעות ומירידה בשחרור הצבירה, ומנגד, התפתחות חיובית בהתחייבויות הביטוחיות, לאור השיפור המתמשך באומדן שכיחות התביעות.

הרווח הכולל ברבעון בתחום הבריאות הסתכם בכ-14.1 מיליון שקל לעומת 69.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה - ירידה של 79.7%. הירידה היא בעקבות רווח חד פעמי של 50 מיליון שקל בשנה שעברה, לאחר חתימה על הסכמים במקביל עם מבטחי משנה של מנורה ביטוח.

ההון העצמי של הקבוצה הסתכם לסך של 2.9 מיליארד שקל, אל מול 2.6 מיליארד שקל. סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה הסתכמו בכ-113 מיליארד שקל - גידול של כ-20% לעומת נכסים בסך של 54 מיליארד שקל שנוהלו על ידי הקבוצה בסוף הרבעון השלישי אשתקד.

מניית מנורה מבטחים ברבעון האחרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker