הפחתת הריבית והעלאת המע"מ שחקו את הרווח של בנק אוצר החייל ב-37%

מדו"חות הרבעון השלישי שפירסם היום אוצר החייל מקבוצת הבינלאומי עולה כי התשואה על ההון צנחה ל-7.8% ברבעון השלישי ■ קובי מלכין מהבינלאומי יהיה משבוע הבא מנכ"ל אוצר החייל, במקומו של ישראל טראו - שצפוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל אגוד

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בנק אוצר החייל, שבשליטת הבנק הבינלאומי (76%) וארגון חבר משרתי הקבע (24%), רשם ברבעון השלישי ירידה של 37% ברווח הנקי, לעומת יולי־ספטמבר 2012, ל–20.4 מיליון שקל - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסם היום הבנק. הרווח הנקי של אוצר החייל משקף תשואה על ההון של 7.8%, ירידה חדה בהשוואה לתשואה של 14.1% שהציג ברבעון המקביל אשתקד.

הירידה ברווח של בנק אוצר החייל מוסברת בעיקר על ידי שחיקת מרווח הפיקדונות כתוצאה מהפחתת ריבית בנק ישראל, וכן כתוצאה מעלייה חשבונאית בהוצאות השכר בשל השפעות העלאת מס השכר כתוצאה מעליית המע"מ. הירידה בתשואה על ההון מוסברת גם בגידול בבסיס ההון של הבנק.

בסוף השבוע יפרוש ישראל טראו מתפקידו כמנכ"ל בנק אוצר החייל, כך שאלה היו הדו"חות האחרונים של הבנק עליהם חתם. טראו צפוי להתמנות בקרוב, לאחר תקופת צינון, לתפקיד מנכ"ל בנק אגוד במקומו של חיים פרייליכמן. קובי מלכין, המכהן כראש החטיבה הקמעונית בבנק הבינלאומי, יהיה מתחילת השבוע הבא מנכ"ל אוצר החייל.

סניף בנק אוצר החייל (למצולם אין קשר לכתבה)

בתשעת החודשים הראשונים של 2013 רשם אוצר החייל גידול של 1% בגובה האשראי לציבור, שהסתכם ב–11.4 מיליארד שקל. הגידול באשראי נבע מעליות של 4.8% באשראי לעסקים קטנים, של 4.7% באשראי ללקוחות הבנקאות הפרטית, ושל 2.1% ללקוחות משקי הבית - כשמנגד האשראי למגזר הבנקאות העסקית (לקוחות עסקיים גדולים) התכווץ מתחילת השנה ב–6.6%.

בצד הפיקדונות הציג אוצר החייל קיטון של 4.4% מתחילת 2013. עיקר הירידה נרשמה ביתרת הפיקדונות של מגזר הבנקאות העסקית.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker