בגלל הדולר: ההכנסות התפעוליות של גזית גלוב ירדו ב-8%

בנטרול ההשפעה של שערי המט"ח, ההכנסות התפעוליות צמחו ב–2%; מנכ"ל גזית גלוב, רוני סופר: "יש לנו נזילות גבוהה ואנו ערוכים היטב לממש את אסטרטגיית ההשקעות שלנו"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ענקית הנדל"ן גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, פירסמה תוצאות חיוביות לרבעון השלישי של 2013. בין השאר הציגה החברה שיפור בפרמטרים התפעוליים, שנבעו מהדו"חות החיוביים של החברות הבנות שפועלות בחו"ל. עם זאת, התוצאות נפגעו מהשפעות שליליות של שערי מטבע כמו הדולר האמריקאי, הדולר הקנדי והיורו מול השקל.

גזית גלוב סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של 854 מיליון שקל, ירידה של כ–8% לעומת הרבעון המקביל ב–2012. ואולם בנטרול ההשפעה של שערי המט"ח, גדל ה–NOI בכ–2% לעומת הרבעון המקביל. סך ההכנסות מהשכרת נכסים הסתכמו ב–1.25 מיליארד שקל, ירידה של כ–7% לעומת הרבעון המקביל; ובנטרול השפעות מט"ח מדובר בעלייה של כ–3%.

הרווח התפעולי התזרימי בניכוי השפעות חד־פעמיות (F.F.O) צמח בכ–4% לעומת הרבעון המקביל, ל–147 מיליון שקל. בשל גידול בהכנסות אחרונות וירידה בהוצאות המימון ,הציגה גזית גלוב עלייה של 78.6% ברווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) לעומת הרבעון המקביל, ל–334 מיליון שקל.

החברה השקיעה 542 מיליון שקל ברכישה, הקמה ופיתוח של נדל"ן להשקעה ברבעון השלישי. התזרים נטו מנכסים זהים ברמת הקבוצה (כולל החברות הבנות) ובנטרול שערי מט"ח, גדל בתשעת החודשים הראשונים של השנה בכ–3.4% לעומת התקופה המקבילה ב–2012, ושיעור התפוסה בנכסים עלה במעט ל–95%, נכון לסוף ספטמבר.

לקבוצה יתרות נזילות וקווי אשראי מאושרים בלתי מנוצלים בסך 9.1 מיליארד שקל, ומהם כ–2.4 מיליארד שקל ברמת החברה וחברות בנות בבעלות מלאה. יחס החוב נטו לסך מאזן (LTV) הסתכם בסוף ספטמבר ב–55.2%, לעומת 56.1% בסוף 2012.

ה–NOI בינואר־ספטמבר הסתכם ב–2.6 מיליארד שקל, בעלייה של 5% לעומת התקופה המקבילה, וה–FFO בתשעת החודשים הראשנים של השנה גדל ב–11% לעומת התקופה המקבילה. הרווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם בכ–739 מיליון שקל, עלייה של כ–1% לעומת התקופה המקבילה.

מנכ"ל גזית גלוב, רוני סופר, אמר: "אנו מסכמים רבעון חזק, כתוצאה מהאסטרטגיה שלנו בשנים האחרונות להתמקד באזורים עירוניים צומחים בעלי חסמי כניסה גבוהים ודמוגרפיה חזקה. יש לנו נזילות גבוהה ומאזן חזק ואנו ערוכים היטב לממש את אסטרטגיית ההשקעות שלנו". סופר הוסיף: "אנחנו לא כל כך מוצאים נכסים בתחום הקמעונות שמתאימים לדרישות שלנו מבחינת האיכות והמחיר. באירופה אפשר למצוא יותר הזדמנויות, אך גם שם אנחנו סלקטיביים מאוד".

חיים כצמןצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker