הרווח הכולל של מגדל בתשעת החודשים הראשונים של 2013: 431 מיליון ש'

הרווח הושפע מגביית דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתפות ברווחים בביטוח חיים ששווקו עד שנת 2004 בסך של כ-151 מיליון שקל (לפני מס) לעומת אי גביית דמי ניהול משתנים במרבית הפוליסות המשתפות ברווחים ברבעון המקביל אשתקד

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

היום פירסמה חברת הביטוח מגדל שבשליטת שלמה אליהו ומנוהלת, בינתיים, על ידי יונל כהן, את דו"חותיה הכספיים לתשעת החודשים הראשונים של שנת 2013. את הרבעון השלישי סיימה החברה עם רווח כולל של 173 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 180 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הושפע מגביית דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתפות ברווחים בביטוח חיים ששווקו עד שנת 2004 בסך של כ-151 מיליון שקל (לפני מס) לעומת אי גביית דמי ניהול משתנים במרבית הפוליסות המשתפות ברווחים ברבעון המקביל אשתקד. מנגד, חל קיטון בהכנסות מהשקעות בשל תשואות גבוהות יותר שהושגו על ידי הקבוצה בשווקי ההון ברבעון המקביל אשתקד.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

קרית מגדל בפתח תקוהצילום: יעל אנגלהרט

בנוסף, ברבעון השלישי של השנה חל קיטון ברווח הכולל בסך כ-33 מיליון שקל בעקבות כניסתו לתוקף של חוק ההסדרים (הגדלת מס החברות מ-25% ל-26.5%) שהוביל לגידול של 22 מיליון שקל בתשלומי המס וקיטון של 11 מיליון שקל בחלק ברווחי החברות המוחזקות. הרווח לתקופה של תשעה חודשים הסתכם בכ-431 מיליון שקל, לעומת כ-93 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההון העצמי של החברה (המיוחס לבעלי המניות של החברה) הסתכם בכ-5 מיליארד שקל נכון ליום ה-30 בספטמבר.

עודף ההון של מגדל ביטוח מעל להון הנדרש מסתכם בכ-1.25 מיליארד שקל (לאחר הפחתת דיווידנד בסך כ-150 מיליון שקל שהוכרז בחודש ספטמבר. ביוני חילקה החברה דיווידנד בסך כ-200 מיליון שקל. בחודשים יוני - ספטמבר חילקה מגדל ביטוח דיווידנד נוסף בסך כ-11 מיליון שקל. בחודש ספטמבר אישר דירקטוריון החברה חלוקת דיווידנד בסך כ-200 מיליון שקל.

הקבוצה מנהלת נכסים בהיקף כולל של 178 מיליארד שקל לעומת נכסים של כ-154 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של 15.6%. הגידול בהיקף הנכסים המנוהלים הושפע ומהצבירה השוטפת נטו של פרמיות הביטוח ודמי הגמולים ומהתשואות בשוק ההון.

הרווח הכולל של הקבוצה בעסקי ביטוח חיים וחסכון ארוך טווח (ביטוח חיים, פנסיה וגמל) הסתכם ב-208 מיליון שקל, לעומת כ-131 מיליון שקל ברבעון המקביל. בתשעת החודשים הראשונים של 2013 הסתכם הרווח הכולל ב-516 מיליון שקל, לעומת כ-116 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הגידול ברווח הכולל לתקופה נבע בעיקר מגביית דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתפות ברווחים בביטוח חיים ששווקו עד שנת 2004 בסך של כ-332 מיליון שקל (לפני מס), מתוכם כ-151 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה, לעומת אי גביית דמי ניהול משתנים במרבית הפוליסות המשתפות ברווחים בתקופה המקבילה אשתקד וברבעון המקביל אשתקד.

כמו כן, הושפעו תוצאות החברה בתקופה המקבילה אשתקד מעדכון חד פעמי של הערכות החברה בדבר התחייבות לגמלה, שנבעה מעדכון אומדנים של תוחלת החיים, בסך של כ-180 מיליון שקל לפני מס.

מניית מגדל ביטוח בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker