‏מיטרוניקס דיווחה על עלייה של 21% במכירות ל-74 מיליון שקל

מניית יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות, שנמצאת בבעלות של קיבוץ יזרעאל (65.2%), מטפסת ב-3% באחד העם ■ יובל בארי, מנכ"ל מיטרוניקס: "אנחנו אופטימיים לקראת פתיחת עונת הבריכות באירופה ובארה"ב בשנה הבאה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מיטרוניקס, שנמצאת בבעלות קיבוץ יזרעאל (65.2%), ועוסקת בייצור ושיווק של רובוטים אלקטרוניים לניקוי של בריכות מדווחת הבוקר על תוצאותיה ברבעון השלישי של 2013. החברה רשמהן גידול של 21% במכירות ל-74 מיליון שקל, לעומת 61 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בתגובה מזנקת מניית החברה ב-3% בבורסת ת"א.

הכנסות מיטרוניקס ממכירות הרובוטים בלבד הסתכמו ב-51 מיליון שקל - גידול של 28% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. העלייה במכירות נובעת מהגידול בנתחי השוק בארצות הברית, אוסטרליה וצרפת.

יובל באריצילום: מיטרוניקס

הרווח הגולמי הסתכם ב-28 מיליון שקל, גידול של 19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי ברבעון הגיע לרמה של 38.3% לעומת 39.1% ברבעון המקביל. בחברה מסבירים כי הירידה בשיעור הרווחיות הגולמית הינה כתוצאה מירידה בשערי החליפין של היורו ובעיקר הדולר האוסטרלי.

הרווח התפעולי הסתכם ל-4.5 מיליון שקל, המהווים 6.2% מהמכירות לעומת הפסד תפעולי בסך 700 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה מיטרוניקס מסיימת את הרבעון השלישי ברווח הנקי של 3.4 מיליון שקל, לעומת רווח של 270 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. כתוצאה מכך דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד של 20 מיליון שקל, ובמצטבר מתחילת השנה 35 מיליון שקל.

יובל בארי, מנכ"ל מיטרוניקס מסר עם פרסום הדוחות "תוצאות הרבעון השלישי של השנה בו הושג לראשונה רווח תפעולי, הן המשך ישיר ורציף של המגמה המאפיינת את פעילות החברה. אנחנו מצפים שמגמה זו תימשך ואף תתעצם בשנים הקרובות. במבט קדימה, לקראת פתיחת עונת הבריכות באירופה ובארה"ב בשנה הבאה, על בסיס האינדיקציות והחוזים שנחתמים בימים אלה עם מפיצים, אנחנו אופטימיים באשר להמשך מגמת הצמיחה בפעילות בכל הסגמנטים".

מיטרוניקס נחשבת למובילה העולמית בתחום הרובוטים לבריכות שחייה פרטיות ומחזיקה בנתח שוק עולמי של 35%. לחברה שני מרכזי ייצור בישראל ובצרפת, ושלוש חברות בת העוסקות בהפצה של מוצרי החברה בצרפת, ארה"ב ואוסטרליה. כ- 98% מהמכירות הינן לייצוא בעיקר לאירופה וארה"ב.

מניית מיטרוניקס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker