תוצאות שיא

מזרחי טפחות: עלייה של 15.8% ברווח הנקי ל-301 מיליון שקל

הרווח הנקי משקף תשואה על ההון של 13.3%

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בנק מזרחי טפחות הציג הבוקר את דו"חותיו לרבעון השלישי של השנה. הבנק סיים את הרבעון עם רווח של 301 מיליון שקל - גידול של 15.8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי משקף תשואה על ההון של 13.3%.

יחס הלימות הון הליבה של הבנק עמד בסוף הרבעון השלישי על 8.84%, וזאת לאחר שהבנק כבר חילק דיווידנד של 75 מיליון שקל במהלך הרבעון.

מזרחי טפחות הציג המשך צמיחה מהירה בפעילות המשכנתאות אל מול התכווצות בתיק האשראי העסקי. בתוך שנה צמח תיק המשכנתאות של מזרחי טפחות ב-12.1% לכ-82.2 מיליארד שקל. תיק המשכנתאות מהווה כיום 60% מתיק האשראי של הבנק.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי טפחותצילום: אבשלום שושני

מזרחי טפחות הציג שיעורי צמיחה חדים של כ-12% גם באשראי למשקי בית (הלוואות שאינן לדיור) ובאשראי לעסקים הקטנים. תיק האשראי העסקי של הבנק התכווץ בתוך שנה בכ-6.7% - הן בשל הביקושים החלשים במגזר העסקי והן בשל שינויים בשער המטבע המפחיתים את היקפו של האשראי במט"ח המוצג בדו"חות הבנק בשקלים.

אלדד פרשר שנכנס לתפקיד מנכ"ל הבנק לפני שלושה חודשים במקומו של אלי יונס, מסר הבוקר עם פרסום הדוחות כי "הצלחתנו לעלות מדרגה ולהציג, בפעם הראשונה, רווח נקי מפעולות רגילות של למעלה מ-300 מיליון שקל ברבעון, משקפת את המשך ההתרחבות בפעילות העסקית של הבנק, תוך צמיחה משמעותית בהיקף האשראי ובהכנסות".

עוד מסר פרשר כי "הכנסות המימון, מריבית ושלא מריבית, הסתכמו ברבעון השלישי ב-915 מיליון שקל - עלייה של 14.1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. העליה בהכנסות משליכה גם על יחסי היעילות (Cost-Income Ratio) של הבנק, שממשיכים להיות הטובים ביותר במערכת הבנקאות בישראל. בתשעת החודשים הראשונים של 2013 הגיעו יחסי היעילות של מזרחי טפחות ל-57.7% בלבד, בהשוואה ליחסי יעילות של 58.2% בשנת 2012".

מניית מזרחי טפחות בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker