רבעון קשה לגילת: החברה הבת לא נמכרה - המניה נופלת ב-10%

גילת מפרסמת דו"חות כספיים לרבעון השלישי ומציגה הפסד תפעולי של 1.3 מיליון דולר לעומת רווח של 5.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ■ "למרות שהרבעון היה קשה, נקטנו בצעדים לייעול החברה", אומר המנכ"ל ארז ענתבי

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת גילת רשתות לוויין, שמניותיה נסחרות הן בנאסד"ק והן בבורסת תל אביב, מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2013, שעמדו בסימן ביטול מכירת החברה הבת ספייסנט (Spacenet) לחברת סייג'נט (SageNet). באוגוסט האחרון הודיעה גילת על חתימת הסכם למכירת של החברה הבת ב-16 מיליון דולר, בכפוף לאישור רגולטורי ולעמידה בתנאים מקובלים לסגירה. בשבוע שעבר קיבלה החברה את האישור הרגולטורי הנדרש והודיעה לסייג'נט כי כל התנאים לסגירה התקיימו.

החברה קיבלה מסייג'נט הודעה כי סייג'נט אינה מוכנה להמשיך בתהליך סגירת העסקה בשלב זה, בהסתמך על מספר טענות. בעוד שגילת דוחה את כל טענות סייג'נט ומאמינה כי הן אינן מבוססות, היא ממשיכה בשיחות עם סייג'נט בנוגע לטענותיה. בשלב זה נדחית סגירת העסקה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

ארז ענתבי
ארז ענתבי

ברבעון השלישי של 2013 הכנסותיה של גילת הסתכמו ב-71.3 מיליון דולר, ירידה חדה של 20% בהשוואה ל-89 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2012 ורחוק ב-15% מתחזית האנליסטים שעמדה על הכנסות של 84.2 מיליון דולר.

ההפסד התפעולי של יצרנית ומשווקת המוצרים והשירותים לרשתות תקשורת לווייניות הסתכם ב-1.3 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 5.7 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2012. ההפסד הנקי של גילת הסתכם ב-1.9 מיליון דולר או 4 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 5.8 מיליון דולר או 13 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2012. "הירידה ברבעון השלישי נובעת בעיקר משתי עסקות בחטיבה המסחרית שלנו שנדחו, ירידה בהכנסות מקולומביה ודחייה בהטמעת פרויקט בחטיבת השירותים שלנו", אמר ארז ענתבי, מנכ"ל גילת.

"נקטנו בפעולה מיידית להורדת העלויות תוך צמצום מצבת כוח האדם שלנו ברחבי העולם ובהורדת ההוצאות בכ-9 מיליון דולר בשנה", המשיך ענתבי. "אנו מצפים לראות את עיקר השפעת הורדת העלויות החל מהרבעון הראשון של 2014. חשוב לציין שדאגנו לא לצמצם את צוותי המכירות שלנו או בהשקעות שלנו במחקר ובפיתוח באזורי הצמיחה האסטרטגית שלנו". "במבט לעתיד, אנחנו מאמינים שאנו ממוצבים להצלחה", סיכם ענתבי.

"למרות שהרבעון השלישי היה קשה, נקטנו בצעדים המתאימים לקיצוצים משמעותיים בהוצאות ולהמשך ייעול החברה. אנו ממשיכים לסגור עסקאות בחטיבה המסחרית שלנו עם לקוחות חדשים וקיימים. החטיבה הבטחונית שלנו יציבה ואנו עדים לעלייה בעניין ובצורך למוצרים שלנו. אנו בטוחים בדרך שלפנינו ומאמינים שעם הצעדים בהם נקטנו, החברה ממוצבת היטב להצלחה בהמשך הדרך".

מניית גילת בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker