הרווח הנקי של כיל צנח ב-80% ל-78 מיליון דולר; המניה מאבדת 2.5%

על התוצאות הכספיות העיבה אי היציבות בסביבה העסקית שהובילה לירידה במכירות וברווחים ■ כיל הודיעה גם כי היא נערכת לרישום כפול של מניותיה בבורסה בניו יורק

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כיל דיווחה הבוקר (ד') התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2013 שעמדו בסימן ירידה בהיקף המכירות והרווחים שנבעה בעיקר מחולשה ואי יציבות בשוק הדשנים, שהובילו גם לירידה ניכרת בכמויות המכירה ובמחירי הדשנים. המניה מאבדת הבוקר 2.5%.

ההכנסות של חברת הדשנים העולמית הסתכמו ב-1.44 מיליארד דולר – ירידה של 18% לעומת הכנסות של 1.76 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב- 79 מיליון דולר ירידה של 80% לעומת 395 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

הירידה המשמעותית ברווח הנקי על פי החברה נובעת מהוצאות מס חד פעמיות ומירידה ברווח התפעולי של החברה ברבעון השלישי. הוצאות המס של כיל ברבעון השלישי הסתכמו ב- 152 מיליון דולר בהשוואה ל- 78 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בשיעור המס ברבעון הושפעה בעיקר מהוצאות מס חד פעמיות בסך של כ-118 מיליון דולר בשל החלטת החברה לשחרר רווחים כלואים ובשל העלאת שיעור מס החברות מ-25% ל-26.5%.

כיל הודיעה גם כי היא נערכת לרישום כפול של מניותיה בבורסה בניו-יורק, שיהווה תשתית פיננסית לצמיחה נוספת ע"י שיפור הגישה לשוקי ההון הבינלאומיים ויאפשר גמישות במימון רכישות ומיזוגים.

מנכ"ל כיל, סטפן בורגסצילום: סיון פרג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker