למרות ירידה בכל התוצאות: סלקום מחלקת דיווידנד של 85 מיליון שקל

הרווח הנקי של החברה צנח ב-58% ל-52 מיליון שקל ■ סלקום מדווחת על ירידה בשיעורים דו ספרתיים במרבית המדדים המרכזיים אך מנגד חוזרת לחלק דיווידנד אחרי רבעונים רבים שעצרה חלוקה ■ החברה גייסה 5,000 לקוחות סלולר והיא מדווחת כי כולם לקוחות פוסט פייד

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סלקום דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי של 2013. החברה דיווחה על ירידה בשיעורים דו ספרתיים במרבית המדדים המרכזיים אך מנגד - חוזרת לחלק דיווידנד אחרי רבעונים רבים שעצרה חלוקה. החברה מודיעה על חלוקה של 85 מיליון שקל או 0.85 שקל למניה.

סלקום רשמה ירידה של 12% בהכנסות משירותים ל-1.22 מיליארד שקל. הרווח התפעולי של החברה ירד ב-28% ל-173 מיליון שקל והרווח הנקי צנח ב-58% ל-52 מיליון שקל. נתון ה-EBITDA בחברה ירד ב-19% ל-347 מיליון שקל - 28% מכלל הכנסות החברה. החברה מדווחת על ירידה של 12% בהכנסות משירותים ל-1.22 מיליארד שקל. עוד מדווחת סלקום על ירידה במכירת ציוד קצה (טלפונים) של 28% ל-205 מיליון שקל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

דו"חות HOT חושפים: הלקוחות נוטשים בכל מגזרי הפעילות

איפה ווייז? 23 מיליון משתמשי עברו ממפות גוגל לאפל למרות השקה כושלת

מניית סלקום בשנה האחרונה

דירקטוריון החברה מסר כי "החליט לחלק דיווידנד בסך של כ-85 מיליון שקל מתוך יתרת העודפים הצבורים של החברה, לאחר חמישה רבעונים רצופים בהם החברה לא חילקה דיבידנדים לצורך חיזוק המאזן שלה. במהלך תקופה זו, הקטינה החברה את מצבת החוב שלה בלמעלה מ-1.1 מיליארד שקל. אין בהחלטה זאת כדי ללמד על חלוקת דיבידנד ברבעונים עתידיים, וכל החלטה כזו תיבחן בהתאם לתנאי השוק בעתיד וצרכי החברה".

באשר לנתונים התפעוליים, סלקום יכולה לרשום הישג ברבעון - גיוס חיובי של לקוחות, לראשונה מאז החלה התחרות בשוק הסלולר. החברה גייסה 5,000 לקוחות סלולר והיא מדווחת שכולם לקוחות פוסט פייד.

סך הכל לחברה 3.156 מיליון לקוחות. לקוח בחברה מדבר 461 דקות בחודש (זו פעם ראשונה שהנתון יורד במקצת) ומייצר לחברה חשבונית של 79.6 שקל בחודש - נתון דומה לזהה שדיווח עליו סלקום ברבעון הקודם.

בהתייחס לתוצאות הרבעון השלישי ציין ניר שטרן, מנכ"ל סלקום : "גם ברבעון זה של רמת תחרות גבוהה, ממשיכה החברה להציג שיפור בתוצאות העסקיות שלה בהשוואה לרבעון הקודם. ה-EBITDA, הרווח התפעולי ותזרים המזומנים הפנוי עלו בהשוואה לרבעון הקודם וההכנסות משירותים נשמרו ברמה דומה לרבעון הקודם. זהו רבעון שני ברציפות של גידול ב- EBITDA לאחר ארבעה רבעונים של ירידה. השיפור בתוצאות הוא תוצאה של המשך מהלכי ההתייעלות שלנו וגידול עונתי בהכנסות משירותי נדידה שקוזזו בחלקם על ידי המשך שחיקת המחירים".

שטרן התיחס לתחרות בשוק ואמר כי "סלקום ממשיכה לפעול בהתאם לאסטרטגיה שנקטה מאז המיזוג עם נטוויז'ן ומבססת עצמה כקבוצת תקשורת. ברבעון האחרון יצאנו במהלך שיווקי משמעותי בו הצענו ללקוחות הסלולר של הקבוצה קו ביתי במתנה לשנה. זוהי אבן דרך משמעותית בתחרות העתידית בשוק הקווי, שהינו אחד ממנועי צמיחה של החברה ואנו מאמינים בנכונות הרגולטור לעודד תחרות אמיתית בשוק זה".

ניר שטרן, מנכ"ל סלקוםצילום: סיון פרג'

שלומי פרילינג, מנהל הכספים הראשי של החברה, אמר: "על אף השיפור בתוצאות התפעוליות ברבעון השלישי השנה בהשוואה לרבעון הקודם, הרווח הנקי ירד כתוצאה מגידול בהוצאות המימון ובהוצאות מיסים. הגידול בהוצאות המימון נבע בעיקר מעלייה בהפרשי הצמדה למדד, בקשר לאגרות החוב של החברה, כתוצאה מאינפלציה גבוהה יותר, והגידול בהוצאות המיסים נבע מהוצאת מיסים נדחים חד-פעמית בסך של כ-7 מיליון שקל שנרשמה ברבעון השלישי השנה בעקבות חקיקת חוק לפיו שיעור מס החברות יעלה ל-26.5% החל משנת 2014.

"ברבעון השלישי של 2013 ייצרנו תזרים מזומנים פנוי של 389 מיליון שקל, גידול של 12.8% לעומת הרבעון הקודם. הגידול בתזרים המזומנים הפנוי הינו בעיקר תוצאה של המשך צעדי ההתייעלות שנקטנו במהלך השנה האחרונה ושל חיסכון בהשקעות הוניות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker