מכתשים אגן: גידול של 39% ברווח התפעולי ל-73.5 מיליון דולר

ארז ויגודמן: "השיפור העקבי בתוצאות שלנו בשלוש השנים האחרונות נובע ממימוש מוצלח של תכנית השינוי הכוללת שאנחנו מיישמים בחברה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרווח התפעולי של מכתשים אגן הסתכם ברבעון השלישי ב-73.5 מיליון דולר - גידול של 39% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הגידול נבע בעיקר מגידול במכירותיה של מכתשים אגן מתמהיל מוצרים משופר ומהעלייה במחירי המכירה, שהתקזזו בחלקם על ידי גידול במחירי חומרי הגלם ועלויות הייצור, כמו גם היחלשות מספר מטבעות שהחברה פועלת בהם, כנגד הדולר.

"מכתשים אגן מדווחת על רמת שיא של מכירות לרבעון השלישי לצד שיפור משמעותי בכל המדדים הפיננסיים לרבעון ולתשעת החודשים הראשונים של השנה", אמר ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל מכתשים אגן. "אנחנו מציגים צמיחה ברווח הגולמי, ברווח התפעולי, ב-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) וברווח נקי למרות תנאי מזג אוויר לא נוחים בצפון אמריקה והיחלשות משמעותית של כמה מהמטבעות המרכזיים שבהם פועלת החברה בעיקר באזור אסיה פאסיפיק.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הפעיל את הטלפון כדי לראות מה השעה - וחויב ב-700 שקל

רכבת ההרים של הביטקוין שוב מטפסת למעלה

ארז ויגודמן צילום: עופר וקנין

השיפור העקבי בתוצאות שלנו בשלוש השנים האחרונות נובע ממימוש מוצלח של תכנית השינוי הכוללת שאנחנו מיישמים בחברה במהלך השנים הללו ביחד עם מימוש ההזדמנויות בענף שלנו שיש לו תפקיד חשוב בהתמודדות עם סוגיית המזון העולמית. אנחנו עוסקים בימים אלה בהמשך בחינת רכישת נכסי אגרוכימיה בסין כחלק מבניית פלטפורמה משמעותית ביותר מבחינתנו בסין, ובמהלכים אסטרטגיים נוספים", הוסיף.

"הכנסותיה של מכתשים אגן ברבעון השלישי עמדו על 732 מיליון דולר - גידול של 13.8% לעומת הרבעון המקביל. הגידול נגזר מעלייה בכמויות שנמכרו והעלייה במחירי המכירה, שפיצו על היחלשות המטבעות השונים בחלק מהאזורים שבהם פועלת החברה. הגידול החזק ביותר במכירות ברבעון נרשם באמריקה הלטינית, שם הכנסות החברה גדלו בשיעור של 26.4% והגיעו לרמה של 237.6 מיליון דולר.

הרווח הגולמי עמד על סך של 233.9 מיליון דולר (32.0% מהמכירות), גידול של 17.3% בהשוואה לסך של 199.3 מיליון דולר (31.0% מהמכירות), עבור התקופה המקבילה ב-2012. הגידול בסכומו ובשיעורו של הרווח הגולמי במהלך הרבעון נבע בעיקר מגידול בכמויות שנמכרו, מתמהיל מוצרים משופר ומהעלייה במחירי המכירה, שהתקזזו בחלקם על ידי גידול במחירי חומרי הגלם ועלויות הייצור, כמו גם היחלשות מספר מטבעות שהחברה פועלת בהם, כנגד הדולר.

ה-EBITDA (רווחים לפני ריבית, מסים, פחת והפחתה) לרבעון השלישי עלה בשיעור של 26.6% ועמד על 113.4 מיליון דולר (15.5% מהמכירות), בהשוואה ל-89.6 מיליון דולר (13.9% מהמכירות) לרבעון השלישי של 2012. עבור התקופה של תשעת החודשים, ה-EBITDA הסתכם ב-414.5 מיליון דולר (17.1% מהמכירות), בהשוואה לסך של 388.7 מיליון דולר (17.2% מהמכירות) בתשעת החודשים הראשונים של 2012.

הרווח הנקי לרבעון השלישי של 2013 הסתכם ב-18 מיליון דולר, או 2.5% מהמכירות, בהשוואה ל-4.9 מיליון דולר, או 2.0% מהמכירות, לרבעון השלישי של 2012. עבור התקופה של תשעת החודשים, הרווח הנקי הסתכם ב-156.3 מיליון דולר, או 6.5% מהמכירות, בהשוואה לסך של 144.4 מיליון דולר, או 6.9% מהמכירות, בתשעת החודשים הראשונים של 2012.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker