סטרטסיס מכרה 65 אלף מדפסות תלת ממד - הכנסותיה זינקו בכ-40%

יצרנית מדפסות התלת-ממד דיווחה לפני פתיחת המסחר בוול סטריט כי הכנסותיה ברבעון השלישי של 2013 הסתכמו ב-126 מיליון דולר ■ המנכ"ל: "חווינו צמיחה משמעותית בהרבה מוצרים"

דרור רייך
דרור רייך

חברת סטרטסיס , המייצרת מערכות וחומרים להדפסה בתלת-ממד, פירסמה בצהריים (ה') ולפני פתיחת המסחר בוול סטריט את תוצאות הרבעון השלישי של 2013. סטרטסיס היא חברה ישראלית, שנוצרה בדצמבר 2012, ממיזוג של החברות סטרטסיס ואובג'ט. היא מפעילה משרדים ראשיים בארה"ב (מינסוטה) ובישראל (רחובות).

השוואת התוצאות הכספיות של החברה לתקופות הקודמות מבוססות על נתוני פרופורמה, וזאת על בסיס ההנחה שהמיזוג בין סטרטסיס ואובג'ט הושלם כבר בינואר 2012. הנתונים מנטרלים פריטים חד פעמיים, שמרביתם קשורים למיזוג בין שתי החברות ולהוצאות חשבונאיות בגין הענקת אופציות לעובדים.בנוסף לזה, תוצאות החברה לרבעון השלישי של 2013 כוללות, החל מאמצע אוגוסט 2013 את תוצאותיה של מייקרבוט (MakerBot), אשר רכישתה על ידי סטרטסיס הושלמה במועד זה.

על פי התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2013, הכנסותיה של יצרנית מדפסות התלת-ממד צמחו ב-39% ל-126 מיליון דולר, בהשוואה ל-91 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול מייקרבוט ההכנסות צמחו ב-26%. מייקרבוט תרמה ברבעון השלישי הכנסות של 12 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי של סטרטסיס עמד על 20 מיליון דולר (45 סנט למניה), בהשוואה ל-16.6 מיליון דולר (41 סנט למניה) ברבעון המקביל אשתקד. היקף המזומנים והפיקדונות של סטרטסיס עמד על 616 מיליון דולר. בנוסף לזה, מציינת החברה כי היא סיפקה עד לסוף ספטמבר סך כולל של 64,855 מערכות ברחבי עולם (כולל מייקרבוט).

 דייויד רייס מנכ"ל סטרטסיס
דייויד רייס מנכ"ל סטרטסיסצילום: רון קדמי

"אנו מאד מרוצים מתוצאות הרבעון השלישי של השנה", אמר הבוקר מנכ"ל סטרטסיס, דיויד רייס. "הצמיחה האורגנית המואצת, שנרשמה בהכנסותינו במהלך הרבעון השלישי נובעת מהסינרגיה שהניב המיזוג בין סטרטסיס לאובג'ט. חווינו צמיחה משמעותית בקווי מוצרים רבים, הנותנים מענה למגוון אפליקציות שהולך ומתרחב. בתקופת הדו"ח שמרנו גם על רמת רווחיות גולמית גבוהה, אחד הגורמים לרווחיות השיא שהציגה החברה".

סטרטסיס גם מעדכנת כלפי מעלה את תחזית ההכנסות לשנת 2013, וצופה כי הכנסותיה בשנה זו יגדלו לרמה שתנוע בין 470 ל-490 מיליון דולר. התחזית הקודמת של החברה עמדה על 480-455 מיליון דולר.

אין נתונים להצגה

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ