הכנסות שיכון ובינוי ברבעון השני גדלו ב-8%, אך הרווח התפעולי ירד ב-17%

ההכנסות הסתכמו ב-1.8 מיליארד שקל. הירידה ברווח התפעולי של הקבוצה, שהסתכם ב-203 מיליון שקל, הוא עקב סיום פרויקטים בגאנה ובגואטמלה, ועצירת פרויקט ברפובליקת בנין

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת שיכון ובינוי, שבשליטת אריסון השקעות של שרי אריסון, פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2013. החברה רשמה גידול בהכנסות ובפעילות בתחום האנרגיה המתחדשת, אך רווחיותה התפעולית והנקייה נפגעו עקב אירועים חד־פעמיים.

שיכון ובינוי סיימה את הרבעון עם הכנסות של 1.8 מיליארד שקל - עלייה של 8.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2012. את המחצית הראשונה של השנה סיימה שיכון ובינוי עם הכנסות של 3.4 מיליארד שקל - עלייה של 1.4% לעומת התקופה המקבילה.

הכנסות החברה ממגזר האנרגיה המתחדשת עלו ברבעון ב-270% ל-85 מיליון שקל, ובמחצית הראשונה השנה עלו ההכנסות ממגזר זה ב-200% ל-183 מיליון שקל. הגידול בהכנסות נובע בעיקר מהתקדמות הביצוע וההקמה של מתקנים לייצור חשמל נקי מאנרגיית השמש בטכנולוגיה פוטו־וולטאית ‏(PV‏).

הרווח התפעולי של הקבוצה ברבעון השני הסתכם ב-203 מיליון שקל - ירידה של 17% לעומת הרבעון המקביל. במחצית השנה הסתכם הרווח התפעולי ב-493 מיליון שקל - ירידה של 3% לעומת התקופה המקבילה. הירידה ברווח התפעולי הושפעה בעיקר מסיום פרויקטים בגאנה ובגואטמלה, בצד עצירת עבודות בפרויקט ברפובליקת בנין; וכן עקב שינויים בשערי המטבע, שהביאו לירידה ברווחיות. הרווחיות התפעולית נפגעה גם מכך שברבעון המקביל מסרה שיכון ובינוי דירות בהיקפים גדולים בפרויקטים בעיר ימים בנתניה ובקרית אונו.

עופר קוטלרצילום: תומר אפלבאום

שיכון ובינוי סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 96 מיליון שקל - ירידה של 26% לעומת הרבעון המקביל. את המחצית הראשונה של השנה סיימה שיכון ובינוי עם רווח נקי של 253 מיליון שקל - ירידה של 15% לעומת התקופה המקבילה.

אמנם בנק הפועלים חזר לחלק דיווידנדים, אך שיכון ובינוי משיכה להיות הכספומט העיקרי של אריסון. החברה הודיעה על חלוקת דיווידנד נוסף לבעלי מניותיה של 60 מיליון שקל. בחמש השנים אחרונות חילקה שיכון ובינוי דיווידנדים של כמיליארד שקל. חלקה של אריסון השקעות בהם הסתכם ב-470 מיליון שקל. צבר ההזמנות של שיכון ובינוי הסתכם נכון לסוף הרבעון השני ב-11.5 מיליארד שקל, לעומת 9.7 מיליארד שקל בסוף 2012.

מניית שיכון ובינוי בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker