רווח נקי של 30 מיליון שקל למבני תעשייה ברבעון השני של 2013

הכנסות החברה מנכסים מניבים ברבעון השני ירדו קלות לעומת הרבעון המקביל, לכ-167 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת נדל"ן מבני תעשייה שבשליטת כלכלית ירושלים של אליעזר פישמן, פרסמה היום את תוצאותיה לרבעון השני של 2013 ,מהן עולה כי הכנסות החברה מנכסים מניבים ברבעון השני ירדו קלות לעומת הרבעון המקביל, לכ-167 מיליון שקל.

הקיטון בהכנסות נבע, בעיקר, מירידה בהכנסות מדמי השכירות בחו"ל, שנגרמה בעיקר בשל ירידה בשערי החליפין של המטבעות השונים וכמו גם, בירידה בתפוסות במספר נכסים ובעיקר בקנדה וגרמניה.

כמו כן, הירידה באה בעקבות מימוש נכסים בישראל. הקיטון בהכנסות קוזז על ידי גידול מהכנסות מדמי שכירות בישראל שנבע מסיומם של פרויקטים שהחלו להניב (מרכז מסחרי בעפולה, בימ"ש שלום בקריית שמונה ומרכז לוגיסטי במצפה ספיר) ומהצמדת מרבית חוזי השכירות של החברה למדד.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

פרשנות // שכר הבכירים: מה מסתירות החברות שנסחרות בארה"ב

כשהמורה מרוויח 4 מיליון דולר בשנה: איפה גדלים הילדים החכמים בעולם?

אליעזר פישמןצילום: מוטי קמחי

נכון לסוף יוני 2013 שטח המבנים להשכרה, בארץ ובחו"ל, עמד על כ-1.83 מיליון מ"ר (מתוכם כ-495 אלף מ"ר בחו"ל). שיעור התפוסה של מבני החברה בארץ ובחו"ל, עמד ביום המאזן על כ-87%.

מספר חוזי השכירות של החברה עמד על כ-4,465 חוזים. סך מאזן החברה ליום ה-30 ביוני 2013 הסתכם לסך של כ-10.6 מיליארד שקל. ההון העצמי של החברה הסתכם נכון לסוף יוני 2013 בכ-2 מיליארד שקל. הרווח הגולמי מנכסים מניבים (NOI) ברבעון השני לשנת 2013 הסתכם בכ- 126 מיליון שקל ,לעומת 131 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח מפעולות רגילות בנטרול השינוי בשווי הוגן של נדל"ן להשקעה, הכרה בהכנסה ממכירת דירות ותוצאות חברות כלולות, הסתכם בכ- 114 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל.

רווח נקי של 30 מיליון שקל

בעזרת הרווחים שנרשמו ממימוש מאסיבי של נכסים בישראל ובחו"ל לצד ירידה בהוצאות מימון ועלייה בשווי מניות כלכלית ירושלים המוחזקות על ידה, סיימה החברה את הרבעון השני עם רווח נקי של כ-30 מיליון שקל לעומת הפסד של 51 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מניית מבני תעשייה בשנה האחרונה

משה מורג, מנכ"ל מבני תעשיה: "התוצאות החיוביות של הרבעון השני והמחצית הראשונה של שנת 2013 משקפות את יישום האסטרטגיה העסקית של החברה לחיזוק תזרים המזומנים. אנו עומדים ביעדים שהצבנו לעצמנו וממשיכים, באופן מבוקר ואחראי, גם בקידום מנועי הצמיחה של החברה בעיקר בישראל הכוללים, בין היתר, ייזום ופיתוח נכסים מניבים בתחום המשרדים, מסחר ותעשיה".

חברת נדל"ן אחרת מקבוצת פישמן - דרבן, סיימה את הרבעון השני עם תוצאות משופרות והציגה רווח נקי של כ- 9 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-9 מיליון שקל ברבעון המקביל.

דודו זבידה מנכ"ל דרבן ציין כי: "התוצאות הינן חלק ישיר מהפעולות שנקטה החברה להורדת המינוף וחיזוק הפעלות להשבחת נכסים קיימים, צעדים אלו הביאו את החברה למעבר לרווח נקי של כ-9 מיליון שקל הנובע מהשבחת הנכסים וקיטון בהוצאות המימון. מדובר ביישום האסטרטגיה העסקית של החברה שכבר מציגה את השיפור בתזרים המזומנים וביחסי כיסוי החוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker