כלל ביטוח מסכמת את הרבעון עם רווח כולל של 140 מיליון שקל

החברה סיכמה את מחצית השנה עם רווח כולל לאחר מס המיוחס לבעלי המניות של כ-244 מיליון שקל

אסא ששון

חברת הביטוח כלל פירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2013. הרווח הכולל לאחר מס המיוחס לבעלי המניות עומד על כ-140 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-127 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. החברה סיכמה את מחצית השנה עם רווח כולל לאחר מס המיוחס לבעלי המניות של כ-244 מיליון שקל, לעומת כ-11 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2012.

המקור העיקרי לעלייה ברווח הכולל הוא מגזר חיסכון ארוך טווח. החברה גבתה דמי ניהול משתנים בסך של 122 מיליון שקל בפוליסות ביטוח חיים משתתפות ברווחים לעומת אי גבית דמי ניהול בתקופה המקבילה אשתקד.

בנוסף, בתקופה המקבילה אשתקד היתה לחברה הוצאה חד-פעמית בסך 83 מיליון שקל בגין חיזוק עתודות לגמלה כתוצאה מפרסום לוחות תמותה מעודכנים בביטוח חיים על ידי המפקח על הביטוח.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: עופר וקנין

כמו כן, שוק ההון החיובי הביא לעלייה ברווח הכולל לפני מס במגזרי ביטוח הבריאות והביטוח הכללי כתוצאה מגידול בהכנסות מהשקעות.

הרווח הכולל לפני מס מפעילות ביטוח בחציון הראשון של 2013 עומד על כ-417 מיליון שקל לעומת רווח כולל של כ-60 מיליון שקל אשתקד. הרווח הכולל לפני מס מפעילות ביטוח ברבעון השני של השנה עמד על כ-199 מיליון שקל לעומת הפסד של כ- 133 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

שיעור התשואה להון לבעלי המניות בחציון הראשון של שנת 2013 עמד על 14.2% (במונחים שנתיים), לעומת 3.9% בכל שנת 2012.

איזי כהן מנכ"ל כלל החזקות עסקי ביטוח אמר היום: "אנו שבעי רצון מהתוצאות לרבעון השני של שנת 2013. כלל ביטוח ממשיכה לשפר את תוצאותיה בכל ענפי הביטוח בהתאם לאסטרטגיה העסקית ואנו מתחילים לממש את הפוטנציאל העסקי הגבוה של החברה. מנהלי ועובדי כלל ממשיכים במלוא המרץ בהוצאה לפועל של תוכניות העבודה שנקבעו לשנת 2013 , מתוך מחויבות, מקצועיות ומצוינות עסקית למען המשך השבחת החברה ומתוך מטרה להוביל את שוק הביטוח והחיסכון ארוך הטווח בישראל".

מניית כלל ביטוח בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker