אפריקה תעשיות סיימה הרבעון עם רווח נקי של 13.5 מיליון שקל

השיפור בתוצאות נבע בעיקר מגידול בשיעורי רווח גולמי בתחום פלדה בישראל ומהפסקת פעילות הפלדה ברוסיה שהניבה עד כה הפסדים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אפריקה תעשיות מקבוצת אפריקה ישראל של לבייב, פירסמה תוצאות משופרות לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2013. השיפור בתוצאות נבע בעיקר מגידול בשיעורי רווח גולמי בתחום פלדה בישראל ומהפסקת פעילות הפלדה ברוסיה שהניבה עד כה הפסדים.

הרווח הנקי של אפריקה תעשיות, המנוהלת ע"י אבי מוטולה, הסתכם ברבעון השני ב-13.5 מיליון שקל - צמיחה של כ-187% לעומת הרבעון המקביל ל-13.5 מיליון שקל. החברה יצרה ברבעון השני תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 39.44 מיליון שקל, לעומת 1.65 מיליון שקל ברבעון המקביל. את המחצית הראשונה של השנה סיימה אפריקה תעשיות עם רווח נקי של 19.7 מיליון שקל- גידול של כ- 57% לעומת התקופה המקבילה.בעקבות התוצאות הונה העצמי של אפריקה תעשיות הסתכם בכ- 444 מיליון שקל.

הכנסותיה של אפריקה תעשיות הסתכמו ברבעון השני בכ-556 מיליון שקל - עלייה קלה של כ-1.4% לעומת הרבעון המקביל. עיקר התרומה לגידול בהכנסות הגיעה מפעילותה של חברה הבת נגב קרמיקה שרשמה עליה של 10% בהיקף הפעילות.זאת בעקבות רכישת פעילויות משלימות שבצעה וכן נוכח הרחבת שטחי המכירה בחנויות הקיימות.

לעומת זאת פעילות הפלדה רשמה ירידה של 14% בהכנסות - זאת נוכח העובדה שמחירי המכירה המוצעים בעולם היו נמוכים יותר בתקופת הדו"ח של השנה לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

****
צילום: אילן בשור

למרות זאת בשל עלייה בשיעורי הרווח הגולמי בתחום הפלדה בישראל ותהליכי התייעלות שבהם נקטה החברה ,הרווח הגולמי הסתכם בכ-130 מיליון שקל - עלייה של 13% לעומת הרבעון המקביל, והיווה כ-23.4% מההכנסות. בעקבות כך הרווח התפעולי הסתכם בכ-32.6 מיליון שקל - צמיחה של 23% לעומת הרבעון המקביל.

למרות היציבות בהכנסות, הרווח הגולמי של תעשיות זינק ברבעון ב-13% והסתכם בכ-130 מיליון שקל, המהווים שיעור של כ-23.4% מהמכירות. העלייה נובעת מעלייה בשיעורי הרווח הגולמי בתחום הפלדה בישראל.

הרווח הגולמי בפעילות הפלדה טיפס ב-9%, למרות הירידה במכירות. זאת כתוצאה מהתייעלות ומשיפור תהליכים בתחום זה. בהתאם, הרווח התפעולי צמח ברבעון בכ-23% והסתכם בכ-32.6 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל.

נכון לסוף יוני 2013 התחייבויותיה של אפריקה תעשיות ברמת הסולו הסתכמו בכ-102 מיליון שקל, בעוד שנכון לסוף יוני לחברה יתרת מזומנים ברמת סולו של כ-7 מיליון שקל בלבד וכן הון חוזר (יחס בין נכסים שוטפים להתחייבויות שוטפות) שלילי של כ-7 מיליון שקל.

בעקבות כך טוענת החברה כי חתמה עם גוף מוסדי על מכתב כוונות עם גוף מוסדי לקבלת הלוואה בסכום של 160 עד 200 מיליון שקל. כמו כן, החברה מציינת כי ברשותה 241,090 מניות רדומות ששווי שוק שלהן עומד על כ-63 מיליון שקל הניתנות למימוש בזמן יחסית קצר. כמו כן, טוענת אפריקה תעשיות כי ביכולתה למשוף דיבידנדים מחברות בנות של כ-35 מיליון שקל.

מוטולה ציין בעקבות פרסום הדוחות כי: "תוצאות הרבעון השני משקפות את מהלכי ההתרחבות והרכישות שביצענו בשנים האחרונות לצד תהליכי התייעלות רחבים תוך, שימת דגש מיוחד לנושא הרווחיות והתזרים. אנו שבעי רצון מכך שאסטרטגיית הצמיחה אותה יישמה הנהלת אפ"י תעשיות בשנים האחרונות, לצד מיקוד תשומת הלב של החברות הבנות בחיזוק הפעילויות הקיימות, מאפשרת לחברה להתחיל לקצור את הפירות. החברה ממשיכה לפעול ללא הרף לשימור המגמה החיובית בתוצאותיה".

מניית אפריקה תעשיות בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker